Zavrieť

Porady

Osobný vklad podnikateľa

paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

Ako je to s osobným vkladom podnikateľa? Sú nejaké obmedzenia okolo toho? Treba sám sebe vystaviť aj príjmový doklad?
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
paul
Ako je to s osobným vkladom podnikateľa? Sú nejaké obmedzenia okolo toho? Treba sám sebe vystaviť aj príjmový doklad?
obmedzenia nie sú - ja odporúčam dať firme dočasnú pôžičku ako príjem do firmy neovpl. ZD a vystaviť PPD je treba. Potom keď zarobíš hoci za 2 roky si ju budeš vracať, ako výdaj NDZP cez pokladňu výdavkom.
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

sway
obmedzenia nie sú - ja odporúčam dať firme dočasnú pôžičku ako príjem do firmy neovpl. ZD a vystaviť PPD je treba. Potom keď zarobíš hoci za 2 roky si ju budeš vracať, ako výdaj NDZP cez pokladňu výdavkom.
Využívam alfa učt. a tam mám na výber iný nezdaniteľný príjem alebo osobný vklad podnikateľa. Myslí mi to dobre ked si myslím že osobný vklad vložím a po čase ho nezískam späť na rozdiel od dočasnej pôžičky?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
paul
Využívam alfa učt. a tam mám na výber iný nezdaniteľný príjem alebo osobný vklad podnikateľa. Myslí mi to dobre ked si myslím že osobný vklad vložím a po čase ho nezískam späť na rozdiel od dočasnej pôžičky?
presne tak - aj ja mam Alfu.
prikladám Ti link, kde sa to presne rozoberalo

http://www.porada.sk/showpost.php?p=42594&postcount=62

0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

ja to robím tak, že ked potrebujem peniaze-/pokladna nesmie ísť do mínusu / dám vklad podnikatela-príjem NZD /samozrejme vypíšem PPD / a ked majitel vyberá z účtu peniaze/napr. z bankomatu/dávam to ako výber vkladu vlastníka -VNZD
o obmedzeniach na osobný vklad podnikatela neviem, ale malo by to byť v medziach normy- z niekadial ich podnikatel brať musí -
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dotácia pokladne je bežná. Podľa zákona sa má robiť rekapitulácia pokladne aspoň každý 1/4 rok. Takže najlepšie je zmapovať si štvrťroky a zadotovať, aby nekočili mínusom a urobiť zápis (mincovku -tak sa to kedysi nazývalo), koľko ks akej meny sa k 31.1., 30.6.,30.9.,31.12. v pokladni nachádzalo.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Paula
Dotácia pokladne je bežná. Podľa zákona sa má robiť rekapitulácia pokladne aspoň každý 1/4 rok. Takže najlepšie je zmapovať si štvrťroky a zadotovať, aby nekočili mínusom a urobiť zápis (mincovku -tak sa to kedysi nazývalo), koľko ks akej meny sa k 31.1., 30.6.,30.9.,31.12. v pokladni nachádzalo.
nie raz za 1/4 rok.. ale štyrikrát do roka :-)
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

Paula
Dotácia pokladne je bežná. Podľa zákona sa má robiť rekapitulácia pokladne aspoň každý 1/4 rok. Takže najlepšie je zmapovať si štvrťroky a zadotovať, aby nekočili mínusom a urobiť zápis (mincovku -tak sa to kedysi nazývalo), koľko ks akej meny sa k 31.1., 30.6.,30.9.,31.12. v pokladni nachádzalo.
Aj keď je pokladňa iba fiktívna? Ja nemám pokladňu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

babenko1, nerob si zo mňa vrtuľu........máme na mysli to isté.....
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

akože nemaš pokladnu ? kam potom chceš vložiť vklad podnikatela ?
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

V jednej uctovnej firme som sa dozvedel ze ako remeselnik nepotrebujem pokladnu a prostriedky prijaté v hotovosti alebo vybrate z uctu ktore mam v penazenke mam uctovat ako v pokladni
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Jasné, že nepotrebujete fyzicky hmatateľnú/napríklad kovovú/ pokladňu.
Pokladňou sa rozumejú aj príjmové a výdavkové bloky, ktoré si vypíšete, zoradíte podľa dátumu, nalepíte a máte pokladňu, alebo pokladničnú knihu.
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
paul
V jednej uctovnej firme som sa dozvedel ze ako remeselnik nepotrebujem pokladnu a prostriedky prijaté v hotovosti alebo vybrate z uctu ktore mam v penazenke mam uctovat ako v pokladni
my máme tiež pokladne len "akože", ale účtujeme o nich. doteraz som nevedela, že treba robiť aj inventarizácie, takže tento rok poprvé..., ale už ich budem robiť pravidelne.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nejaká pokladňa musí byť u SZČO alebo s.r.o. Na začiatku sú vklady, skutočné alebo fiktívne.... a potom sa vyberá a vkladá........podľa potreby
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

MIRKA
my máme tiež pokladne len "akože", ale účtujeme o nich. doteraz som nevedela, že treba robiť aj inventarizácie, takže tento rok poprvé..., ale už ich budem robiť pravidelne.
Fíha dokonca som to nasiel aj v alfe, stuknem dva tri gombiky a inventarizacia sa moze vytlacit.
0 0
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
paul
Ako je to s osobným vkladom podnikateľa? Sú nejaké obmedzenia okolo toho? Treba sám sebe vystaviť aj príjmový doklad?
Já osobne riešim vkladom nielen pokladňu (aby nebola v mínuse), ale aj prípady, kedy mám na podnikat. účte málo peňaží. Co vložíš to zaradíš do príjmov neovplvňujúcich ZD. Neskôr (ked to ide a chceš) môžeš si ich vybrať (aj na viacejkrát) ako výdaj zase neovplyvňujúci ZD!
Naposledy upravil klocek : 01.04.05 at 13:20
0 0
joana.m joana.m

joana.m je offline (nepripojený) joana.m

Ahoj poraďaci.
Na margo osobných vkladov podnikateľa, aj ja suhlasím s odpoveďami, avšak mám otázku: treba účtovať na konci zdaňovacieho obdobia z takýchto vkladov-dotácii akoby úrok z požičky????
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
joana.m
Ahoj poraďaci.
Na margo osobných vkladov podnikateľa, aj ja suhlasím s odpoveďami, avšak mám otázku: treba účtovať na konci zdaňovacieho obdobia z takýchto vkladov-dotácii akoby úrok z požičky????
Nie, neúčtuješ žiadny úrok , pozeraj na to z pohľadu toho , že ak si SZČO vloží do podnikania nejaké peniaze , tak určite z dôvodu , že potrebuje pre firmu , a nemám pocit , že by si mal účtovať ešte aj úrok , to ani zákon nepovoľuje .
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

joana.m
Ahoj poraďaci.
Na margo osobných vkladov podnikateľa, aj ja suhlasím s odpoveďami, avšak mám otázku: treba účtovať na konci zdaňovacieho obdobia z takýchto vkladov-dotácii akoby úrok z požičky????
Ako myslíš, že by si podnikateľ sám sebe dával úroky? No tak to určite nie.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

keď vyberie podnikateľ z účtu peniaze na osobnú potrebu treba to dať na priebežnú položku na základe výpisu a z priebežnej položky do pokladne alebo stačí to dať len na základe výpisu z banky na osobnú potrebu a priebežnú položku vynechať.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

účtovanie bude:
- výdaj z výpisu v druh.členení os.spotreba, nemusíš účtovať cez prieb.položky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať