Zavrieť

Porady

Kolky - účel použitia.

Musí byť pri bločku za zakúpené kolky v hodnote 8 000,-Sk. uvedený účel použitia ? Vyžaduje to DU pri kontrole ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    klarisa Pozri príspevok
    Musí byť pri bločku za zakúpené kolky v hodnote 8 000,-Sk. uvedený účel použitia ? Vyžaduje to DU pri kontrole ?
    A ako potom obhájite náklad, ak nebudete vedieť účel ich použitia?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    určite áno, potom ti ich vyhodia z daňových nákladov. Ja napr,. ku kolku na výpisz z OR tento výpis prefotím a priložím. Alebo až to máš na nejaké napr. zmluvy, tak si tam prilož kópie.

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    U nás to kontrola vyžadovala, dokonca aj kontrolovala, či máme takú zákazku, aká bola označená na kolku.

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    A nestačí ak tam mám napísané, že napríklad 200,-sk kolok som použila na výpis z obchodného registra? Veď dátumovo mi to bude sedieť. Tak načo si to prefocovať? Iba zbytočne papierovačky. ( veď si to môžu overiť na obchodnom registri, nie?)

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    janaGT Pozri príspevok
    určite áno, potom ti ich vyhodia z daňových nákladov. Ja napr,. ku kolku na výpisz z OR tento výpis prefotím a priložím. Alebo až to máš na nejaké napr. zmluvy, tak si tam prilož kópie.

    Ja som reagovala na tento príspevok. Aj mne sa to zdá zbytočné. A ani som to nikdy nerobila.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    berry Pozri príspevok
    Ja som reagovala na tento príspevok. Aj mne sa to zdá zbytočné. A ani som to nikdy nerobila.
    Ja to tak robím vždy, a keď sme mali kontrolu, nič nepýtali, videli priloženú kópiu napr. VOR a boli spokojní. Nemusela som nič viac dokladovať.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    janaGT Pozri príspevok
    určite áno, potom ti ich vyhodia z daňových nákladov. Ja napr,. ku kolku na výpisz z OR tento výpis prefotím a priložím. Alebo až to máš na nejaké napr. zmluvy, tak si tam prilož kópie.
    No, keď to mám trocha odľahčiť , ak nakúpiš materiál prikladáš k dokladu výrobok ???
    ... kiež by toto bol pri kontrole najväčší problém.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    veď ako chcete, ja vás do toho nenútim .
    Len viem, že pri kontrole mi pri asi 2 kolkoch chýbal účel, tak som musela spätne hľadať výpis z registra, aby som to zdokladovala. Pri ostatných som mala, tam problém nebol.

    Kolky - účel použitia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.