Zavrieť

Porady

Výkaz ZaS

Práve vyplňujem Výkaz ZaS.

Čo mám robiť, ked mi HV na účte 710 vyšiek o 4 tisíc väčší, ako vo Výkaze ZaS.
Asi to bude tým zaokrúhľovaním na tisíce.
Môže to tak byť??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    nezabudla. dokonca aj zostavy z programu to tak maju (so zaokrúhlením na tisíce a bez). Možno je to tým, že výnosové účty mám iba 4.
    a tam sa to tak nejako nazbiera. naozaj neviem, čo s tým.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nezdá sa mi ten výsledok. Pri prepočte na tisíce sa zvykne z dôvodu zaokrúhľovania o 1, max. 2 tisícky líšiť HV v súvahe a vo výkaze ziskov.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dúfam, že som správne pochopila princíp zaokrúhľovanie: vždy na celé tisícky nahor.
    lebo neviem z akého dôvodu,mi program zaokrúhlil sumu 4692,- na 4 Tisíc. ostatné zaokrúhľoval dobre. ide o účt. skupiny 53.

    tak neviem, kde by mohla byť chyba.
    idem to pozrieť naozaj ešte raz ale už som to kontrolovala 2krát a stále je to rovnaké.
    kontrolujem to pre istotu ručne.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Alenka, niekde budeš mať chybu, pozri si, či máš dobre zaradené účty do výkazu.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    ide a dám vám vedieť, ako som dopadla.
    zatiaľ vám obom prajem pekný večer.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ajacik, SW zvykne zaokrúľovať najprv jednotlivé zaúčtované sumy, kým ich spočíta do účtu ako celku... takže preto výjde niekedy zaokrúhlený nezmysel. Uber alebo pridaj niekam, aby ti sadol výsledok podľa 710 (čaruj ).

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Áno, Ajačik, musíš to proste dopasovať. A nikde sa neuvádza (aspoň myslím), že sa zaokrúhľuje na celé tisíce hore. Možno preto ti vznikol taký veľký rozdiel. Ja to zaokruhľujem zhruba matematicky, ale proste sa s tým treba pohrať, niekde ubrať niekde pridať.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem.
    lebo som to včera večer ešte raz prešla a výsledok bol rovnaký. takže to idem pekne "dopasovať" a zaokrúhľovať približne matematicky.
    pekný deň prajem

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    takže už to mám.
    ešte sa ale spýtam jednu vec: nakoľko HV vyšiel taký, že podnikateľ neplatí žiadnu daň, ale na účte 591 je preúčtovaná daň z bankových úrokov (iba 30 SK), môžem to vo výkaze dať ako 0 (ignorovať tých 30 korún)??

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    Do konca roku 2003 sa takto zaplatený preddavok pri strate považoval za vysporiadaný. Ja som to nepreúčtovala v roku 2004 na 591 a sumu vybratej dane zrýžkou považujem za preddavok na daň aj pri strate a 30,- Sk by som uviedla ako preplatok dane. Už je Vašou vecou či si budete preplatok žiadať vrátiť, započítať.

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Takáto daň sa vracia až nad 100 sk. Ináč sa považuje za vysporiadanú ak nedosiahne výšku 100 sk.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem. to už som si zistila, že daň musí byť min. 100 Sk.
    Ide ale o tom, či to uvádzam do Výkazu ZaS. Pretože kvôli 30 korunám by sa náklady zasa zvýšili o tisíc a ja by som musela upravovať inde.

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    No zaúčtované ich musíte mať, ináč by Vám predsa nesedel bežný účet. No a keď ich máte zaúčtované, musia byť aj vo výkaze ZaS. Ale 30 Sk predsa nemôže zaokrúhliť program na 1000 sk hore tam musí byť nula. Na výkaze ZaS ktorý je na haliere bude 30 Sk, na výkaze zaokrúhlenom na 1000 Sk bude 0.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem a prajem pekný zvyšok večera

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.