Zavrieť

Porady

Zaokrúhľovanie

Mám faktúru, ktorá je zaokrúhlená. Zaúčtovala som ju nasledovne: základ dane- 511/321, DPH 343/321, zaokrúhlenie - 548/321. Mám aj pokladničný blok o zaplatení k tejto faktúre, kde je tiež halierové vyrovnanie. Musím aj tam zaúčtovať halierové vyrovnanie, alebo ten blok stačí zaúčtovať ako "úhrada faktúry" - čiže 321/211
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Podľa mňa keď tá faktúra bola vystavená v ten istý deň (spôs.platby HOTOVOSŤ), ako aj výdavkový (vlastne keď nastala úhrada), môžeš to zaúčtovať: 511,343,548/211. Ale ak chceš zvlášť účtovať, tak doporučujem len 1x účtovať o hal.vyrovnaní, samozrejme pri faktúre: 511,343,548/321.
    Aspoň ja to tak robím.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Iba pri faktúre, ktorá je v ten istý deň zaplatená, môžeš zapisovať bez prijatia fa: 511,343,548/211. Ako náhle máš ale iný deň úhradu, ideš cez faktúry: 511,343,548/321
    a až potom 321/211.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.