Zavrieť

Porady

Účtovanie PHM v Pú

Prosím ,poradte mi ako mám zaúčtovat PHM v podvojnom účtovnícte, keď
PHM nakupujú cez platobnú kartu? PHM mám účtovať na základe bločkov
cez interný doklad?Keď mám tri karty.Raz za mesiac si vytlačím FA z internetu.
Ďakujem.
Naposledy upravil Klára100 : 21.02.05 at 05:34
Usporiadat
Téma je uzavretá.
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Ja to účtujem:
v mesiaci nákupu PHM MD-501/xx, 343/xx a D-379/xx interným dokladom (ako príloha je doklad o nákupe) a
v mesiaci keď to odpíšu z bankové účtu účtujem MD-379/xx a 221/xx (prílohou je kópia z dokladu o nákupe).
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ako účtujete Vy spotr.PHM? Ja to účtujem takto:

Pri nákupe v hotovosti (za celý mesiac) napr.: 5000,00 335/211
Výpočet spotreby podľa vzorca: 4500,00 501/335
Čo urobiť s tým rozdielom-500,00, zostatkom na účte 335????

Zaúčtovať na 501 nedaňovú?????
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ja účtujem nákup PHM cez kartu. 501/261 ,343/261 na zákl.ID
a na základe výpisu 261/221.Predtým som účtovala cez 379 ale toto účtovanie som videla v PORADCOVI príloha Pokladnica.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Anonymka
Ako účtujete Vy spotr.PHM? Ja to účtujem takto:

Pri nákupe v hotovosti (za celý mesiac) napr.: 5000,00 335/211
Výpočet spotreby podľa vzorca: 4500,00 501/335
Čo urobiť s tým rozdielom-500,00, zostatkom na účte 335????

Zaúčtovať na 501 nedaňovú?????
HALÓ! NIEKTO!
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

my mame auta vo firme len na firemne ucely /xixi ved viete/ takze uctujem kreditne karty 501/335 343/335 ked mi pride vypis z kt. zaplatim tak oductujem 335/221 danove doklady su vsetky zauctovane ID v dannom mesiaci, ked v dalsom mes. vypis zaplatim tak to zuctujem.
my vzorcom nepocitame je to ok? cele nakupene phm ide do spotreby.
je to ok?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

501,343/335

335/221
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
No ale v zákone o dani z príjmov sa píše, že daňovo uznané sú len výdavky na spotr.PHM prepočítané podľa spotreby v TP. Vlani som to dávala priamo do spotreby - pri nákupe, ale nezdá sa mi, že by to bolo správne. Nemôže byť predsa daňovo uznaná celá výška nakúpených PHM. To by bolo v rozpore so zákonom.


Vyjadrite sa niekto, prosím.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

K 31.12. si to prepočítaš a upravíš (daňovo).
Prečo používate účet 335-pohľadávky voči zamestnancovi? Podľa mňa ide o platbu cez kreditnú kartu a nie cez poskytnutý preddavok zamestnancovi.
Naposledy upravil accad : 14.02.05 at 11:44
0 0
Lienka Lienka

Lienka je offline (nepripojený) Lienka

Ja to prepočítavam na konci roka a mne sa stalo, že mi vyšla nie nadspotreba, ale opačne. Čo s tým potom?
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Lienka
Ja to prepočítavam na konci roka a mne sa stalo, že mi vyšla nie nadspotreba, ale opačne. Čo s tým potom?
Túto nadspotrebu nemáš krytú nákupom PHM, takže nič neupravuješ. Z toho vyplýva, že šofér je dobrý a auto má výbornú spotrebu oproti údajom v TP.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
accad
K 31.12. si to prepočítaš a upravíš (daňovo).
Prečo používate účet 335-pohľadávky voči zamestnancovi? Podľa mňa ide o platbu cez kreditnú kartu a nie cez poskytnutý preddavok zamestnancovi.
Ako to myslíte prepočítam??? Budem zúčtovávať mesačne priamo do spotreby, hneď pri nákupe a nebudem používať účet 335? K 31.12. vypočítam spotrebu - celoročnú celkom za 12 mesiacov?

Môžno som nemožná, ale v tomto mám okno.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

zuzana
Ja účtujem nákup PHM cez kartu. 501/261 ,343/261 na zákl.ID
a na základe výpisu 261/221.Predtým som účtovala cez 379 ale toto účtovanie som videla v PORADCOVI príloha Pokladnica.
Môže to byť aj cez 261- aj v publikácii Ing. Cenigovej pri účte 261 - platby uskutočnené platobnými kartami. To sa mi viac pozdáva ako cez 335.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Anonymka
Ako to myslíte prepočítam??? Budem zúčtovávať mesačne priamo do spotreby, hneď pri nákupe a nebudem používať účet 335? K 31.12. vypočítam spotrebu - celoročnú celkom za 12 mesiacov?

Môžno som nemožná, ale v tomto mám okno.
Počas roka sa bežne účtuje nákup PHM priamo cez pokladňu alebo banku. Daňovo je ale uznaná spotreba PHM podľa zákona o cestovných náhradách a tam ide o spotrebu podľa TP na počet km v knihe jázd. Čiže km v knihe jázd x spotreba = litre PHM. Spočítajú sa nakúpené litre za celý rok, porovnajú sa so spotrebou a čo je nakúpené v litroch navyše x cena/liter je pripočítateľná položka.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prosim viete mi nikto poskytnut tabulku ,vzorec ako si pocitate spotrebu phm v knihe jazd? moc by mi to pomohlo.dakujem.
0 0
Hytat Hytat

Hytat je offline (nepripojený) Hytat

O.K.
Ja este na konci roku si dam poslat celkom prejazdene km, tieto preratam normovanou spotrebou, porovnam so zauctovanymi nakladmi na 501 a rozdiel uvediem v danovom priznani ako pripocitatelnu polozku
0 0
Hytat Hytat

Hytat je offline (nepripojený) Hytat

Zaujimalo by ma, aku cenu PHM pouzivas na prepocet celorocnej spotreby.
Ved cena je kazdy tyzden ina a v zakone sa hovori, ze ma ist o ceny v case nakupu?
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Chcem sa opýtať, ako zaúčtujete potom nad stanovený limit (po prepočte podľa vzorca). Na 501 nedaňovú?????

My používame tlačivo, kde sa mesačne vypíše stav tachometra, spotr.km. Stačí, keď spracujem tabuľku na celý rok, tam sa uvedú údaje - mesačná spotreba, potom aj ročná spotreba? Čo vy nato?
Naposledy upravil Anonymka : 23.02.05 at 11:15
0 0
Eliška Eliška

Eliška je offline (nepripojený) Eliška

Chcem sa spýtať, že či zákon neurčuje povinnosť robiť vyučtovanie spotreby PHM mesačne, alebo stačí iba 1x ročne k 31.12.?
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
No toto by som aj ja rada vedela. Mesačne som zvykla robiť, ale teraz to už robím tak, že hneď do spotreby a potom ročne upraviť spotrebu. Neviem, či je to fakt v zákone takto uvedené. Niekto poradí?
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

No teraz ste ma trochu zaskocili....My tiez nakupujeme PHm cez shell kartu a
uctujem nasledovne : dosla fa 335/321
343/321

Každý mesiac urobim spotrebu a zauctujem 501/335

Mala by som to zacat robit inak? lebo takto mi to celkom vyhovuje :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať