Zavrieť

Porady

Povinnosť podať DP

Prosím o odpoveď na moju otázku vo viacerých obmenách:

a/ Ako SZČO mám povinnosť podať DP ak môj príjem nepresiahol 40 416.- a nie som stratová?
b./Ako dôchodca mám okrem dôchodku aj iný príjem, ktorý nepresiahol 40 416.-, mám povinnosť podať DP?
c./ ako zamestnanec mám okrem príjmov zo závislej činnosti aj iný príjem, ktorého výška nepresiahla 40 416.- mám povinosť podať DP, ak mi už v práci vystavili ročné zúčtovanie?
Usporiadat
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Bolo by lepsie, keby ste napisali vsetky udaje, ktore su aktualne. To znamena, ze ste SZCO dôchodca a mate prijem zo zavislej cinnosti a zaroven prijem aj z inej cinnosti, napr. prenajom bytu?
Ak vsetky body sa vztahuju na Vas, tak ano - podavate danove priznanie typu B. Ak Vam uz v praci vykonali rocne zuctovanie, tak ich poziadate aby Vam rocne zuctovanie stornovali a aby Vam vydali potvrdenie o zuctovanych a vyplatenych prijmoch za rok 2004!
To je moj nazor. Zdravim.
0 0
valientova valientova

valientova je offline (nepripojený) valientova

Upresňujem:
a./ SZČO pori zamestnaní
b./dôchodca nie SZČO
c./len zamestnanec,nie SZČO
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Poculi ste o tom, ze osoba, kt. mala cely rok len prijem zo závislej cinnosti od ceskeho zamestnavatela (aj praca bola vykonavana na uzemi CR) si musi podať aj na Slovensku DP, aj ked mu uctovnicka v CR urobi roc. zuctovanie?
0 0
Sefcikova Sefcikova

Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

pre : VALIENTOVA

a) potrebujete potvrdenie o zdaniteľ. mzde zo zamestnania, podávate DP FO typu B, kde uvádzate aj príjmy zo závisl. činnosti a tab. č. 1 aj príjmy a výdaje zo živnosti - to znamená, že priznanie si robíte sama

b) dôchodca mal príjmy ale nie je SZČO
takže dôchodok mal napr. 60 000.- Sk, zarobil napr. na dohodách 19 000.- Sk z čoho mu bola zrazená daň 3610.- Sk
- podá DP FO typ A
zákl. dane = 79 000.-
nezdaniť. časť = 80832.-
daň 0, zrazená daň 3610.- - to znamená, že má preplatok na dani

c) ak ste len zamestnaná, firma vám spraví ročné zúčtovanie, ak vám ho neurobila a vy ste do 15.2.2005 oň nepožiadala, tak si musíte podať daňové priznanie sama
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

misurka
Poculi ste o tom, ze osoba, kt. mala cely rok len prijem zo závislej cinnosti od ceskeho zamestnavatela (aj praca bola vykonavana na uzemi CR) si musi podať aj na Slovensku DP, aj ked mu uctovnicka v CR urobi roc. zuctovanie?
Ano,pocula som o tom,len si neviem predstavit ako sa prepocitavaju ceske koruny - akym kurzom.Ak niekto viete,poradte prosim.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Sefcikova
b) dôchodca mal príjmy ale nie je SZČO
takže dôchodok mal napr. 60 000.- Sk, zarobil napr. na dohodách 19 000.- Sk z čoho mu bola zrazená daň 3610.- Sk
- podá DP FO typ A
zákl. dane = 79 000.-
nezdaniť. časť = 80832.-
daň 0, zrazená daň 3610.- - to znamená, že má preplatok na dani
... dôchodca predsa nemá nárok na nezdaniteľnú časť základu dane, alebo sa mýlim?
... dôchodok je predsa príjem, ktorý je oslobodený od dane a teda netvorí základ dane, alebo sa mýlim?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ja prepocitavam cesky prijem za cely rok rocnym priemerom meny CZK. Každy mesiac je na konci uvadzany celomesacny priemer kurzu. Ja ich zratam vydelim dvanastimi a tuto sumu pouzivam na danove ucely. Myslim ze je to najobjektivnejsie
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

vladan
... dôchodca predsa nemá nárok na nezdaniteľnú časť základu dane, alebo sa mýlim?
... dôchodok je predsa príjem, ktorý je oslobodený od dane a teda netvorí základ dane, alebo sa mýlim?
Vladka, nemylíš sa je to tak, aj mne tak vytlačilo oči ako Tvojim maskotom. Čím viac sa o tom hovorí a píše tým zaujímavejšie riešenia ľudia vymyslia...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Jarka, začínam mať pocit, že Porada sa pre mňa stáva "adrenalínovým športom" ... len aby ma pepka neklepla z toľkého adrenalínu
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Ako som počul tak by to malo byť asi takto: Základ dane u dôchodcu bude 19.000,-
Nezdanitelná časť je 80832-60000=20832,-
Čiže základ dane je 0 a daň je 0, t.j. má preplatok. Ide o to že dve štátne dávky sa od seba odpočítajú.
Ale mám to len z počutia.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Jozef I
Ako som počul tak by to malo byť asi takto: Základ dane u dôchodcu bude 19.000,-
Nezdanitelná časť je 80832-60000=20832,-
Čiže základ dane je 0 a daň je 0, t.j. má preplatok. Ide o to že dve štátne dávky sa od seba odpočítajú.
Ale mám to len z počutia.
Jožko, musím ťa sklamať, ale treba vyčistiť uši
... ne, ne, nedobre ... a Jožko, môžem ešte otázku? ... ktorá je tá "druhá štátna dávka"?

OPRAVA:
Jožko, uši máš čisté, dobré si počul.
... ale otázka ostáva otvorená: "ktorá je tá druhá štátna dávka?"

Jožko, ospravedlň moju smelosť
Naposledy upravil vladan : 17.02.05 at 08:42
0 0
ivetas ivetas

ivetas je offline (nepripojený) ivetas

Ahojte
k tejto teme ak bol niekto dobrovolne nezamestnani a potom zacal podnikat ma za to obdobie narok na nezdanitelne minimum (myslim za obdobie ked bol nezamestnani)????
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
No nie je to celkom pravda že dochodca nema narok, ma ale len v pripade ak dochodok je mensi ako nezdanitelna čast a to len rozdiel medzi nezdanitelnou castou a dochodkom cize vysledok bude jasny, uplatni si 19000 DVP da si odpocitatelnu polozku z rozdielu a vznikne mu preplatok...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Vladimír Ozimý
No nie je to celkom pravda že dochodca nema narok, ma ale len v pripade ak dochodok je mensi ako nezdanitelna čast a to len rozdiel medzi nezdanitelnou castou a dochodkom cize vysledok bude jasny, uplatni si 19000 DVP da si odpocitatelnu polozku z rozdielu a vznikne mu preplatok...
Vladko, pravdu vravíš ... ok, dneš už žiadna odpoveď na tému ročné zúčtovanie dane, nezdaniteľná časť, DP a pod.
Vladko, ďakujem za opravu
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

ivetas
Ahojte
k tejto teme ak bol niekto dobrovolne nezamestnani a potom zacal podnikat ma za to obdobie narok na nezdanitelne minimum (myslim za obdobie ked bol nezamestnani)????
Áno má, ak napr. bol 1-11/2004 nezamestnaný, v 12/2004 začal podnikať, tak v daň. priznaní za rok 2004 si uplatní celých 80 832 Sk.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Vladan:

O.K. Beriem tvoju poznámočku. Myslel som štátom danú odpočítateľnú položku a štátom priznaný dôchodok. Moja chyba treba sa vyjadrovať správne. Ale teraz neviem.
Tak je to pravda alebo nie? Podáva si DP a má nárok na vrátenie preplatku na dani????
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Jozef I
Tak je to pravda alebo nie? Podáva si DP a má nárok na vrátenie preplatku na dani????
... fakt dnes posledná odpoveď na takéto témy: áno, má nárok na vrátenie preplatku na dani ... čo mi kúpi?
0 0
ivetas ivetas

ivetas je offline (nepripojený) ivetas

ZuzanaA
Áno má, ak napr. bol 1-11/2004 nezamestnaný, v 12/2004 začal podnikať, tak v daň. priznaní za rok 2004 si uplatní celých 80 832 Sk.
Velmi pekne ti dakujem Zuzana. Mala som taky pocit no chcela som si to overit vdaka
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
vladan
... fakt dnes posledná odpoveď na takéto témy: áno, má nárok na vrátenie preplatku na dani ... čo mi kúpi?
Ďakujem.
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

A ešte má nárok na odpočitateľnú položku vtedy ak nebol dôchodcom k 1.1. ale sa stal ním v priebehu roky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať