Zavrieť

Porady

zapocet

Moze mi niekto poradit, ak ma s.r.o. na ucte 479 zavazky voci spolocnikom (pozicka penazi) a na ucte 429 neuhr. stratu min.rokov, moze sa na zaklade rozhodnutia spolocnikov zapocitat urcita suma ako uhrada straty? A ak nie co je potrebne aby spolocnici mohli uhradit stratu v hotovosti, musia ostat peniaze v pokladni? alebo sa mozu pouzit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja tento problem riesim nasledovne (pozicka je vo vyske 100.000,- Sk, strata 60.000,- Sk)

    211/429 100.000,- uhrada straty podla rozhodnutia valneho zhromazdenia (40.000,- uhrada straty skutocne vlozene peniaze)
    479/211 60.000,- vratka pozicky spolocnikovi.Konecny efekt navysi sa pokladna o 40.000,- SK a strata je vysporiadana. Uz som to skusal aj ja priamo 479/429 uhradu straty a vratenie pozicky, ale na DÚ mali proti tomu vyhrady.

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    účet 429 neuhradená strata min. rokov sa dá znižovať iba zo zisku, takže si nemyslím, že cez záväzky spoloč. sa dá znižovať strata

    ak je za rok 2004 zisk, v prvom rade, by malo valné zhromaždenie, prípadne ak je jeden konateľ, tak konateľ rozhodnúť, ža sa zisk použije na úhradu straty min. rokov a nerozdeľovať zisk medzi spoločníkov.

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    Ale na valnom zhromazdeni sa mozu uzniest, že stratu uhradia spolocnici, strata sa neznizuje iba uhradou zo zisku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.