Zavrieť

Porady

pokladňa

Ahoj,
chcela by som sa opýtať či zaradiť bloček v pokladni k nákladom za naftu alebo za údržbu auta, keď je na ňom úhrada aj za olej aj za naftu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    bogika Pozri príspevok
    Ahoj,
    chcela by som sa opýtať či zaradiť bloček v pokladni k nákladom za naftu alebo za údržbu auta, keď je na ňom úhrada aj za olej aj za naftu.
    Rozúčtuj: spotreba PHM (materiál) a olej (réžia).

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    bogika Pozri príspevok
    a kam mám priložiť ten blok RP ?
    Vypíšeš VPD a zaradíš podľa poradového čísla do pokladne.

    Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

    Ondrejková
    Takže z tohto som vydedukovala, že lepšie je zakladať boločky za nákup materiálov, PHM, a iné podľa poradového čísla, respektíve dátumu?

    Je to moc veľká chyba keď si ich zakladám podľa druhu:
    - zvlášť PHM
    - vzlášť materiál (oddelené rozdeľovačmi v jednom šanóne)

    A to len preto lebo majiteľ viackrát príde, že kúpil nejaký tovar a chce ho reklamovať a tak sa mi to lepšie hľadá.

    Ďakujem za odpoveď

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Ondrejková Pozri príspevok
    Takže z tohto som vydedukovala, že lepšie je zakladať boločky za nákup materiálov, PHM, a iné podľa poradového čísla, respektíve dátumu? ja zakladám tak

    Je to moc veľká chyba keď si ich zakladám podľa druhu:
    - zvlášť PHM
    - vzlášť materiál (oddelené rozdeľovačmi v jednom šanóne) ak dodržiavaš poradové čísla VPD a vyznáš sa v tom...

    A to len preto lebo majiteľ viackrát príde, že kúpil nejaký tovar a chce ho reklamovať a tak sa mi to lepšie hľadá.

    Ďakujem za odpoveď
    ... odpoveď v texte.

    Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

    Ondrejková
    Ďakujem, vyznám. Ja si vlasne píšem posledné číslo výdavkového dokladu, takže vždy naväzujem na to.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Ja bločky za PHL robím mesačne, nie podľa nákupu. Na vyúčtovacom hárku je zvlášť suma na PHL, mytie, nákup oleja, nákup rež. mat..... na jednotlivé vozidlá, podľa toho to potom aj rozúčtujem. Lepšie sa potom na konci roka robí aj kontrola nadspotreby a nemôže sa stať, že sa na dáky bločik zabudne.

    bogika je offline (nepripojený) bogika

    bogika
    ja robím tiež bločky mesačne ale teraz sa mi stal taký prípad že na jednom bločku mám aj olej (teda údržba auta) aj naftu (teda PHM) a ja to rozpočítavam na dva hárky, na PHM a údržbu auta takže teraz neviem kam mam pripnúť ten bloček. ďakujem za radu.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    bogika Pozri príspevok
    ja robím tiež bločky mesačne ale teraz sa mi stal taký prípad že na jednom bločku mám aj olej (teda údržba auta) aj naftu (teda PHM) a ja to rozpočítavam na dva hárky, na PHM a údržbu auta takže teraz neviem kam mam pripnúť ten bloček. ďakujem za radu.
    Bloček prefoť a ku kópii pridaj poznámku - originál založený pri vyúčtovaní PHL č. ..

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Ja sa len chcem opytat, olej do auta, len nakup, nie vymena oleja, davate na 511 alebo na 501?
    Ja davam na 511 kedze ide o "Udrziavanie automobilu"

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    fizzy Pozri príspevok
    Ja sa len chcem opytat, olej do auta, len nakup, nie vymena oleja, davate na 511 alebo na 501?
    Ja davam na 511 kedze ide o "Udrziavanie automobilu"
    ... teda len samotný nákup dávam na 112

    ak sa dolieva spotrebovaný olej tak na 501
    ak si vymením olej sám tak na 501
    ak sa robí výmena oleja dodávateľským spôsobom tak 511
    Naposledy upravil Stefan2005 : 19.08.08 at 15:19

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.