Zavrieť

Porady

dph na zahranicnej fa

Prosim, vas, dnes som uctovala fa z Rakuska, kde nam omylom zadali aj 10% DPH za potraviny (sme nahlaseny ako platcovia DPH!. Volala som tam, ale nechcú fa opravit. Mám ich DPH zauctovat ako nedanovy náklad napriklad na 548... a tym padom nebudem uplatnovat DPH na vstupe ani vystupe? Volala som na DU a tam mi povedala, že ona nemôze vsetko vediet a ani mi nevie poradit. A co ja?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hytat je offline (nepripojený) Hytat

    Hytat
    Co ste kupovali? tovar?
    podla mna ak sa nechces s nimi natahovat, zauctuj to cele jednou sumou ako prislusny naklad.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Marika x
    Prosim, vas, dnes som uctovala fa z Rakuska, kde nam omylom zadali aj 10% DPH za potraviny (sme nahlaseny ako platcovia DPH!. Volala som tam, ale nechcú fa opravit. Mám ich DPH zauctovat ako nedanovy náklad napriklad na 548... a tym padom nebudem uplatnovat DPH na vstupe ani vystupe? Volala som na DU a tam mi povedala, že ona nemôze vsetko vediet a ani mi nevie poradit. A co ja?
    Na DÚ vo ZV v podobnom prípade poradili, že to môžem dať do nákladov priamo k tovaru. Myslím, že o tom hovorí aj §19 ods. 3k2. ZDP.

    Marika x je offline (nepripojený) Marika x

    Marika x
    Dobre, ak použijem § 19 ods 3k2 z ZDP rozumiem-dám celý nákup do nákladov, ale čo s DPH, ktorú mám uplatniť na vstupe aj výstupe. Mám fa zaučtovať ako zahraničnú, s tým, že budem si DPH uplatňovať aj vystavovať?

    Danuska je offline (nepripojený) Danuska

    obyčajný človek- žena Danuska
    Pozri na fa, či ti na ňu nahodili SK číslo, ja by som im o tú DPH zaplatila menej a aj by som to účtovala bez ich DPH, veď keď nedostanú peniaze, opravia aj doklad.

    dph na zahranicnej fa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.