Zavrieť

Porady

musím platiť daň

Mám živnosť od 18. októbra 2004, zárobok 47 000Sk. Koľko si môžem odpísať na seba?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    odpočet 80 832-ale nezabudni do príjmu zarátať aj príjmy čo si mala do októbra-ak si niečo mala

    dareckova je offline (nepripojený) dareckova

    dareckova
    Dovtedy som bola zamestnaná v podniku ako zamestnanec. Podávam daňové priznanie typ A / do 18. októbra 2004/ a typu B do konca 2004.

    Naďa je offline (nepripojený) Naďa

    Naďa
    Podávaš len jedno daňové priznanie a to typ B, kde okrem iného je aj tabuľka súhrn príjmov zo závislej činnosti.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    dareckova
    Dovtedy som bola zamestnaná v podniku ako zamestnanec. Podávam daňové priznanie typ A / do 18. októbra 2004/ a typu B do konca 2004.
    Ach moja zlatá, vieš čo, radšej si nechaj poradiť-vypracovať DP. Ako tak čítam, zbytočne by si len vyprovokovala DÚ na kontrolu.
    Naposledy upravil ricij : 14.02.05 at 22:40

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Však, keď tak čítam, čo je tých 47000,- Sk? Tržby? Základ dane? Ak základ dane, má uplatnené výdavky? Ak nemá, je výhodnejší paušál? Aký? Však ja jej len dobre chcem, zbytočne príde o korunky. Asi nevie, že jej zamestnávateľ už uplatnil časť nezdaniteľnej sumy - a môže byť problém, atď, atď.....

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Máš úplnú pravdu, to čo napísala nie je dostačujúce na to, aby si jej mohol riadne odpovedať. Veľa ľudí si myslí, že si dokážu sami vyplniť daň. priznanie a potom to takto vyzerá.

    dareckova je offline (nepripojený) dareckova

    dareckova
    Niekedy sa začať musí, ja si len vytváram obraz a dostávam sa do problematiky. Takže ešte k tej téme: Tých 47 ooo Sk je príjem zo živnosti bez uplatnenia nejakých výdavkov. / to je od sep. do dec. 2004/
    Zo zamestnania / od jan. do sep. 2004/ bol hrubý príjem 70618sk, čiastkový základ dane 61150sk, preddavky na daň 3105sk a odpočet na daňovníka 60624sk.
    Naposledy upravil dareckova : 15.02.05 at 05:48

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    No veď keď si mala v závislej odpočet na daňovníka 60.000, tak už môžeš odpočítať len zbytok do 80.000. A prečo ideš podávať dve daňové priznania, aj a-čko aj b-čko?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.