Zavrieť

Porady

stravné lísty-účtovanie

Viem, že sa tu o stravných lístkoch popísalo veľa, ale aj tak som nenašla odpoveď na moju otázku. Mám fa. Je tam uvedená cena napr.70,-x100ks=7000,-Sk. Poplatok 280+53,2/DPH/. Zamestnanec uhradí za lístok 44,-Sk+1,-/SF/.

Akú čiastku mám dať preplatiť zamestnancovi. Viem,že DPH ide k cene lístka, ale mám zamestnancovi rozrátať aj ten poplatok? Alebo je to výdavok NDZ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Janka, prepokladám, že kupujete tzv. stravné poukážky - šeky. Na tieto sa DPH neuplatňuje. Oni ti účtujú iba DPH z provízie, provízia je tvoj náklad, DPH si uplatníš. Zamestnancom asi preplácate 55 % zo 70 SK,t. j. 38,50 ja váš daňový náklad, zamestnanec zapltí 70 - 38,50= 31,50 - 1 Sk čo im dávate zo SF, t. j. 30,50Sk.

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    Nie, zamestnancom preplácame 44,-/bolo to tu už uvedené, že to je možné./ Čiže ten poplatok účtuješ ako VODZ? A príspevok zo SF ako VNDZ? Veľmi ďakujem.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    To s tými 44 Sk som nepochopila, lebo v prvom príspevku si písala, že zamestnanec uhradí za lístok 44 Sk. Takže, áno, môžte preplácať 44 Sk, (čo je 55% zo stravného, aj my to tak robíme). Poplatok účtujem ako uznaný náklad. Teraz som si všimla, že sme v JÚ, a ja v ňom neúčtujem, takže nechcem ti v tom VODZ a VNDZ zle poradiť, preto sa radšej k účtovaniu nevyjadrujem. Ale tých 44 je na 100% daňový náklad.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Jankaaa
    Nie, zamestnancom preplácame 44,-/bolo to tu už uvedené, že to je možné./ Čiže ten poplatok účtuješ ako VODZ? A príspevok zo SF ako VNDZ? Veľmi ďakujem.
    Jankaaa, podla mňa je to dobre, robím to prakticky tak isto. Poplatok je VOD a príspevok zo SF je VND,
    Keď tvorím SF 0,6% zo mzdy, vtedy je to VOD.
    Pekný podvečer...

    stravné lísty-účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.