Zavrieť

Porady

Škoda

Ahojte v našom podniku došlo k pretrhutiu strešnej krytiny a zatečeniu do skladu, namokol nám tovar určený na expedíciu, na ktorý bola už vyhotovená faktúra.
Moja otázka je, či mám odviesť DPH z nákupnej sumy alebo vyfakturovanej predajnej sumy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Ivab, tak som sa nad tým lepšie zamyslela a nie som si teraz veru istá. Viem, že pri krádeži DPH určite musíš odviesť. S tou škodou neviem určite, skús pohľadať, pozri napr. na:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...ght=kr%E1de%BE

    MMM je offline (nepripojený) MMM

    MMM
    Pri kradezi suhlasim, tam doslo k "zmene vlastnickeho prava". Ale pri skode som presvedcena , ze sa DPH neodvadza.

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Dik moc za odpovede, ale čo teraz s tou faktúrou v účtovníctve? Je na nej vyčíslená aj DPH. Ako to mám účtovať?

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    S ktorou faktúrou? Vystavenou? Predpokladám, že ten tovar musíte kúpiť ešte raz a dodať ho odberateľovi,nie? Takže DPH normálne odvediete.

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    no hej, ale nestalo sa tak už v januári a tá faktúra mi tam ostala vysieť. No a teraz ma napadlo, že som ju mala dobropisovať, nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.