Zavrieť

Porady

STRATA V JU

Hľadala som v porade ale nenašla som odpoveď na túto otázku.

FO účtujúca v JU už tretí rok vykazuje stratu kvôli odpisom HIM pretože v priebehu týchto rokov mala FO vysoké náklady na nákup HIM a tak isto nasledovne potom vysoké odpisy.Chcela som sa spýtať či je možné jeden rok neuplatniť stratu minulých rokov aby FO bola aspoň jeden rok v pluse.Je to možné ? Je na to takýto prípad nejaký § ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Logicky mi vychadza že uplatnis stratu uz podla noveho zakona(odvolavam sa na paragraf 52 ods 8), to jest treba pouzit paragraf 30 na odpocet straty a tam je napisana jedina podmienka. Stratu treba umorovat max. 5 rokov po roku v ktorom vznikla. To jest ak prvá strata vznikla 2001 treba ju umorit do konca roku 2006, teda za rok 2004 nemusis pouzit stratu na znizenie danoveho zakladu.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Ak sa nemýlim, tak v zákone sa píše, že stratu MOŽNO odpočítať od základu dane a nie že sa MUSÍ. Tak isto ste si nemuseli uplatňovať odpisy majetku, ale ich prerušiť a pokračovať v odpisovaní vtedy, keď sa začne v podnikaní dariť a bude vykazovať väčší zisk. O odpočítaní straty sa píše v § 30 ZDP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.