Zavrieť

Porady

Ako účtovať?

Spoločnosť /s.r.o./ má ako spoločníkov spoločnosti /s.r.o./. Tieto uhradili stratu, ktorá vznikla spoločnsoti v prechádzajúcich rokoch. Kto poradí, ako mám účtovať výdavok v jednotlivých spoločnostiach na úhradu straty?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    354/429...atď...hladaj v postupoch účtovania...

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Tibor toto je účtovanie v tej konkrétnej spoločnosti, ktorej strata sa uhrádzala. Ale ja teraz potrebujem ako to zaúčtovať v u spoločníkov. 062/211?

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    úvodom Ti poviem, že nemám skúsenosti s sročkami - ale prečo na 06xxx účtovať? tým vyrovnaním straty ovládajúce spoločnosti zvyšujú svoje podiely spoločníkov? podľa mňa treba postupovať presne podľa rozhodnutia Zápisnice z valného zhromaždenia, kde je uznesenie o spôsobe krytia a to si nájdi potom ako účtovať v Účtovných súvsťažnostiach...

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Ivab, tiež sme kedysi mali taký problém a nik nevedel poradiť. Účtovali sme to tuším ako nedaňový náklad.

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Vieš Tibor len v tých zápisnicách sa nič o účtovaní nepíše...

    Totiž ako Marta L píše, nik nevie čo s tým.



    To Marta L: tušíš?

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Pozrela som si to, bolo to už dávnejšie, ale účtovali sme to ako nedaňový náklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.