Zavrieť

Porady

Kaucia ČESMAD

Dobrý deň,
moja otázka znie:,,Je kaucia, ktorú platí podnikateľ - dopravca ČESMADU daňovým výdavkom, alebo nie?" Táto kaucia je celý rok uložená na účte ČESMADU, takže ju nemôžeme použivať. Úroky, ktoré mi Česmad vyplatí, zdaňujem. Prosím Vás o Vaše názory. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    podla mna nie je. Je to v podstate zaplatena zaloha na volaco, nejaka zabezpeka. V zakone je povedane, ze zaloha ide do nakladov v tom roku, kedy nastane plnenie, s ktorym sa vyuctuje. Takze ziadne plnenie nenastalo, zaloha je len zaloha. Keby nastala nejaka situacia, ze si nieco nezaplatil a oni si to strhnu z tej zalohy, tak potom ta cast, ktoru strhli, by mohla ist do nakladov za predpokladu, ze to je danovo uznatelny vydavok aj pri priamej platbe.

    Skus sa na to pozriet takto. Teraz by si si to dal do nakladov, to by sa ti iste pacilo :-). No a potom by sa nic nestalo a oni by ti to vratili. No a vtedy by si si to podla tejto logiky mal dat zase do vynosov. To by uz take fajn nebolo ;-)

    Nie, v ziadnom pripade to nejde do nakladov. Pa :-)

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Vlado a načo máš kauciu v Česmade, my sme ju tiež mali roky rokúce, ale od kedy už netreba povolenky tak sme požiadali o vrátenie. Inak kaucia nie je náklad, ja ich mám na 378XXX

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.