Zavrieť

Porady

Pomôžte!!!-DPH a ČR

Prosím pomôžte mi. Môžeme začať podnikať v ČR aj na slovenskú živnosť - fyzická osoba??? Ako a čo treba urobiť? Ide o krátkodobé nájmy-chceme predávať vlastný tovar v malých stánkoch. Ako to bude potom s DPH, kde ju budeme platiť? Treba sa prihlásiť na Finančný úrad /čiže DÚ/ v Čechách?? Aký postup by bol pre nás výhodnejší? Budeme platiť v ČR aj nájmy, budú s DPH alebo bez DPH, keďže sme plátcami DPH na Slovensku. Bude potrebné viesť osobitne účtovníctvo aj z podnikania v ČR? Aké, jednoduché či podvojné??Ak máte niekto skúsenosti s týmto problémom, pomôžte mi prosím, je to veľmi súrne.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LEV je offline (nepripojený) LEV

    LEV
    V každom prípade si musí v ČR vybaviť živnosť, následne sa nahlásiť na
    český finančný úrad. Zatiaľ ma napadá len toľko.

    Deni je offline (nepripojený) Deni

    Deni
    Zatiaľ ďakujem, ale pomohlo by mi viac informácií. Takže v každom prípade treba založiť živnosť? Slov. živnosenský list tam neplatí?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Súhlasím s Rene. Tiež si myslím , že v tom rozsahu v akom chceš podnikať v ČR stačí slovenský ŽL.

    Deni je offline (nepripojený) Deni

    Deni
    Tak dnes sme volali zasa na Finančný úrad v ČR a zatiaľ viem len toľko, že stačí živnostenský list zo Slovenska. Potom sa treba prihlásiť na Finančný úrad, kde treba uviesť nejakú adresu v ČR, kde budú posielať písomnosti. To by malo byť všetko, ale istá si budem až keď tam pôjdeme osobne.

    Pomôžte!!!-DPH a ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.