Zavrieť

Porady

Zamestnanie+iný príjem.

Prosím Vas o radu pre manželku. V roku 2004 pracovala a mala aj príjem z predaja kozmetiky. Ako by malo vyzerať jej daňové priznanie?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Predaj kozmetiky je čo za príjem? Ak nie závislá činnosť, potom podá tlačivo typu B a príjem z predaja kozmetiy by mala buď v par. 6 príjmy zo živnosti, ak má živnostenský list, alebo z par. 8 ostatné príjmy.

    Teran je offline (nepripojený) Teran

    Teran
    Ďakujem za reakciu. Živnosť nemá, peniaze sú vo forme zľavy z obratu skupiny, asi MLM. Má teda podať typ B a priznať príjem? Je určená aj nejaká výška, kedy nemusí. Asi sa pýtam dosť blbo, ale fakt som laik a dík za každý názor.

    zuso je offline (nepripojený) zuso

    začiatočník v účtovníctve zuso
    No ja by som si stou príležitostnou činnosťou neboala taká istá, veď tú kozmetiku predáva po celý rok nie? Tam je asi dôležité na základe akej zmluvy to vykonáva.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Suhlasim so ZUSO, to nie je jednorazovy, nahodny prijem. Dolezity je druh zmluvy a v prvom rade si to treba ujasnit s druhou stranou, co ja viem, niektore zmluvy boli aj preddavkovo zdanovane, ine boli vyplacane brutto.

    novohorcan je offline (nepripojený) novohorcan

    novohorcan
    ahojte,chcem oživit túto tému, nemôžem nájsť odpoved. Predaj kozmetiky na poradenskú zmluvu ( niekde sa to volá distribučná činnosť ) Mala prijem z HPP, plus cca. 30.000 z kozmetiky ako proviziu . Aké DP ? Na aký riadok a čo si môže odpočítať ako výdavky ?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    novohorcan Pozri príspevok
    ahojte,chcem oživit túto tému, nemôžem nájsť odpoved. Predaj kozmetiky na poradenskú zmluvu ( niekde sa to volá distribučná činnosť ) Mala prijem z HPP, plus cca. 30.000 z kozmetiky ako proviziu . Aké DP ? Na aký riadok a čo si môže odpočítať ako výdavky ?
    DP typ B, môže si uplatniť 40% paušálne výdavky. Vyplníš odd. VI., tabuľka 1, riadok 6. Tam uvedieš príjmy a hneď vedľa sú výdavky.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    novohorcan Pozri príspevok
    si poklad . Ďakujem pekne.
    nevykopaný, len kopať a kopať

    Nie je za čo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.