Zavrieť

Porady

Este raz DANOVY BONUS

Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Luskam sa zakonom o dani z prijmu §33 a nie je mi zrejme,
ked mal zamestnanec trvaly prac. pomer v obdobi 5-10 - prijem - hruba mzda 66 087,- dostal potvrdenie od zamestnavatela a tam vycislene v riadku 05 - Uhrn zraz.preddavkov na dan bez uplatnenia dan.bonusu suma 2347,-
odpocet na danovnika 40 416,- danovy bonus na 1dieta 2400,-
okrem tohto obdobia bol nezamestnany, mam potvrdenie z uradu prace s vypisanim datumov kedy bol nezamestnany v r.2004.
Moja otazka je ci ma narok na danovy bonus, ako zistim ci mu ho zamestnavatel uplatnoval alebo ci si ho ma teraz sam vyziadat od DU v danovom priznani? ma narok na celkovu sumu 4800,- alebo len za to obdobie ked pracoval cize 2400,-?

ak mi nieto pomozem velmi budem rada este som nemala takehoto zamestnanca a v zakone sa neviem docitat ako je to v tomto priapade.
dakuejm.
Usporiadat
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

????????
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
zamestnanec si bude sám robiť daňové priznanie alebo mu robíš ročné zúčtovanie dane?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

mam mu urobit dan.priznanie a som z toho zufala. nemam k dispozicii vyplt.pasku neviem ako mam zistit ci mu bol dan.bonus zohladneny.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
pravdepodobne mu budeš (ako kamarátka) vypisovať daňové priznanie typu A:

r. 32 = 66 087,00
r. 33 = poistné
r. 35 = 66 087,00 mínus poistné
r. 36 = r. 35
r. 37 = 80 832,00
r. 39 = 80 832,00
r. 40 = 0
r. 41 = 0
r. 44 = 0
r. 50 = 0
r. 51 = 4800
r. 52 = -4800
r. 53 = 2400
r. 54 = 2400
r. 55 = 2400
r. 58 = 2347
r. 60 = -2347

tvojím dokladom o zohľadnení daňové bonusu je práve potvrdenie od zamestnávateľa (ty nemáš dôvod zisťovať, či v skutočnosti bol zohľadnený alebo nie ... neviem prečo ťa to zaujíma), tvojmu kamarátovi vypĺňaš ešte žiadosť o vyplatenie daňového bonusu a žiadosť o vrátenie preplatku ... všetko je obsahom tlačiva daňové priznania k dani z príjmov FO typ A
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

vrela vdaka, takto to mam naznacene ceruzkou, dakujem ti za snahu si zlata. neuveritelne si mi moc pomohla.

preto ma zaujima ci mu bol zohladneny z dani z prijmu dan.bonus lebo neviem ci mam ziadat o vyplatenie 4800,- alebo len 2400,- kedze pracoval len pol roka.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
majka, z potvrdenia jasne vyplýva, že daňový bonus vo výške 2400 mu bol vyplatený, daňový úrad mu iba "dorovná" 2400 Sk a je to ... k daňovému priznaniu nezabudni priložiť aj kópiu potvrdenia, lebo z nej správca dane uvidí, že mu daňový bonus vo výške 2400 bol vyplatený zamestnávateľom XY

... vidím, že si čítala § 33 ... prvá veta znie: daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy ... môže si uplatniť daňový bonus v sume 4800 Sk ročne na každé vyživované dieťa ... 6-násobok minimálnej mzdy by mal byť (9*6080 + 3*6500 a to celé deleno 2) vo výške 37 110 Sk ... keďže tvoj zamestnanec mal príjem vyšší (konkrétne 66 087), má nárok na celý daňový bonus, t.j. vo výške 4800 Sk ... asi toto si nevedela nájsť, však?
Naposledy upravil vladan : 21.02.05 at 11:44 Dôvod: opravený výpočet 6-násobku minimálnej mzdy
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

to som nasla ale nevedela som to ako je to ked je nezamestnany pol roka .
cize DU mu doplati 2400 bonus a vrati zaplatene preddavky.

dakujeeeeeeeeeeeeeeem
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Majka
to som nasla ale nevedela som to ako je to ked je nezamestnany pol roka.
keďže § 33 a hlavne prvá veta nehovorí ani slovkom o dĺžke pracovného pomeru, ale o výške zdaniteľného príjmu podľa § 5 (príjmy zo závislej činnosti), nezaujíma ťa čas od kedy-do kedy pracoval, ale výška príjmu ...

skúsim príklad:
Deži odpracoval v roku 2004 pre svojho zamestnávateľa (mal uzavretú dohodu o vykonaní práce) iba jednu jedinú pracovnú hodinu a za túto jednu odpracovanú hodinu zarobil (lebo je šikovný) napr. 37 200,- Sk ... výškou príjmu splnil podmienky nároku na celý daňový bonus vo výške 4800 na jedno dieťa

... možno teraz je to už trošku zrozumiteľnejšie
Naposledy upravil vladan : 21.02.05 at 11:22 Dôvod: zmena zárobku Dežiho
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

srdecne pozdravujem Deziho, dakujem :p vsetko je jasne.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Majka
srdecne pozdravujem Deziho, dakujem :p vsetko je jasne.
OK Majka, som rada, že vsjo jasno
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Vie mi prosim niekto poradit?
Mam takyto priklad:
Manzelka bola zamestnana 1-3/2004 + 7-9/2004. V tychto obdobiach poberala danovy bonus na 3 deti t.j. spolu: 7200 Sk
Jej manzel je cely rok 2004 zivnostnik. Moze si on uplatnit zvysnu sumu danoveho bonusu za 6 mesiacov? (nie je v strate, ma dostatocny zaklad dane)

Dakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Môže si uplatniť zvyšok, pokiaľ nemal aj HPP, kde by mu tento bonus doplatili. Treba potvrdenie od zamestnávateľa manželky, že mala bonus vyplatení iba v tom období ako píšete.
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Dakujem, to mi spadol kamen zo srdca. Jej manzel nebol nikde zamestnany bol len zivnostnikom, takze okrem toho to nebolo kde uplatnit.

Este raz vdaka.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

mam aj ja jeden problem... snad mi niekto poradi.
Muz szco od 7/2004 zamestnanl manzelku ktora dovtedy bola na materskej, pobera minimalnu mzdu t.j. za rok 2004 je to 37740 sk (3*6080+3*6500) maju 2 deti , od 7/2004 si manzelka uplatnovala dan.bonus na deti 2*400 sk. podpisala ziadost o vykonanie roč.zuctovania, Dotatocne si uplatnila za mesiace 1- 6 / 2004 dan bonus , ktorý jej mazel... zamestnavatel vyplati vo februarovej výplate. manzel szco si poda danove priznanie , kde si svoj danový zaklad ponizi o 80832 a este o rozdiel na manzelku 80832-37740 sk. zatial je to tusim dobre. ... ale aky doklad predlozit danovemu uradu na dodatočné uplatnenie dan.bonusu za mesiac 1-6 2004 ? potvrdenie o zdanitelnej mzde asi nie , lebo ročne zuctovanie vykona zamestnavatel , žebz doklad o rocnom zuctovaní + opravnú žiadosť o vzplatenie danoveho bonusu kde sa uvedenie pricina že sa jedna o mesiace 1-6 ?? popripade sa pripoji k tomu nejaký list ?
Ma niekto podobný prípad ?
0 0
anuľa anuľa

anuľa je offline (nepripojený) anuľa

Pokiaľ zamestnankyňa zarobila za rok 2004 viac ako 37110,-Sk.Môže si uplatniť aj spätne daňový bonus na deti.Stačí v tom prípade len v žiadosti o vykonanie výpočtu dane vyplniť bod 1. a uviesť mesiace za ktoré žiada dodatočne vyplatiť bonus.Ja som si vytvorila len také potvrdenie,že manžel/manželka/ poberal/nepoberal/ v danom období daňový bonus.Pokiaľ je manžel živnostník tak by som asi zobrala jeho vyhlásenie ,že si nebude uplatňovať bonus za príslušné obdobie.Dúfam že Vám to pomôže.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

dakujem ... nakoniec som potom bol na danovom urade... takže nemusi to byt potvrdenie o zdanitelnej mzde ale staci im kopia o rocnom zuctovaní....... ale dakujem
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

no a pokracuje moja problematika..... prosim o radu, ked zamestnanec mal z Prac.pomeru prijem cca 50 000.- uplatnoval si danovy bonus na 1 dieta kotre studovalo len do 30.juna, aj tak ma narok na cely danovy bonus?
dakujem
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Majka
no a pokracuje moja problematika..... prosim o radu, ked zamestnanec mal z Prac.pomeru prijem cca 50 000.- uplatnoval si danovy bonus na 1 dieta kotre studovalo len do 30.juna, aj tak ma narok na cely danovy bonus?
dakujem
prosím zadefinovať "študovalo", na akej škole (stredná, vysoká)?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

zakladna, na strednu nejde.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
daňový bonus by mal patriť do 31.8.2004, teda 400 x 8 = 3 200 Sk ... predpokladám, že od 1.9.2004 je evidovaný na úrade práce ... ci bisťu, a to už je také múdre, že ďalej sa vzdelávať nemusí? (nič v zlom)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať