Zavrieť

Porady

DPH a nesplnenie registračnej povinnosti

Dobrý deň všetkým poradcom. Obraciam sa na vás s prosbou o pomoc ohľadne registračnej povinnosti DPH. Od júna 2004 som prebrala účtovníctvo jednej firmy (nie je doteraz platcom DPH), pri ktorej som ale zistila, že už v 1. štvrťroku roku 2003 a aj od začiatku roku 2004 splnili zákonom stanovenú podmienku pre povinnosť registrovať sa za platiteľa DPH. Doteraz tak však neurobili. Moja otázka je, ako postupovať v takomto prípade. Je lepšie priznať sa daňovému úradu za nesplnenie povinnosti a zaplatiť značnú výšku pokuty, alebo podať žiadosť o registráciu do 20.júla s tým, že by sa firma tvárila, že až za jún vznikla povinnosť registrácie a spoliehala by sa na to, že daňová kontrola by nekontrolovala staré obdobia. Alebo ako by sa proste dal vyriešiť tento problém. Za všetky názory vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gira je offline (nepripojený) Gira

    Gira
    Naozaj nikomu z Vás nenapadá, čo by sa dalo robiť v prípade nesplnenia povinnosti registrácie k DPH????
    Apoň nejaké nápady, keby boli....:-)

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    v prvom rade sa treba porozpravat s majitelom firmy a povedat mu, co sa zanedbalo. Zaroven by som mala pripravene navrhy na riesenie:
    - priznat, doplatit dane...uff..uff...asi by to bol dost vysoka financna strata, nehovoriac o dokladoch, výkazoch, práci, ktorú tažko zaplatí niekto+pokutu

    - alebo so suhlasom majitela sa prihlasit iba teraz ( a trosku skorigovat čísla v history, ak sa to da....)

    Raz uz som to s mojim klientom musela urobit...a on bol z toho nestastny, ked sme pouzili prvy spôsob.
    Nedavno sme v inej firme ....pouzili druhy, pretoze podmienky boli splnene iba v jednom kvartali, tak som to proste ... preuctovala a upozornila ich na nutnost sledovania obratu.
    Zaroven som poziadala soft firmu, ktorej ucto mam ako multiverziu, aby to pridali do programu - moznost sledovania prijmu pre dph po mesiacoch - a zacinam častejsie spolupracovat s klientmi, nielen koncom roka. Dala som si zavazok, ze budem uctovat .... aspon polročne :-))

    Takze rozhodnutie nechaj na majitelovi firmy, pretoze on ponesie zodpovednost. Ale nezavidim ti to...

    DPH a nesplnenie registračnej povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.