Zavrieť

Porady

DPH a dobropis

Dobrý deň kolegovia,mám dilemu nad nasledovným: firma predala tovar a na tej istej faktúre dobropisovala vrátený tovar z minulého roka s 20% DPH.
ČO mám s takou faktúrou robiť? Ako to dám do výkazu,keď dobropisy sa
píšu do iných riadkov? Vďaka za rýchlu pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    Drahí poradcovia,ak môžete vyjadrite sa mi prosím k môjmu dotazu.Naštudovala som to,je to tak ,že evidencia dobropisov zvlášť sa týka len dobropisov z EU? Naše tuzemské idú bežne tak ako do apríla? Vďaka.

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Evidencia dobropisov aj ťarhopisov sa tyka dodania tovaru a služieb v tuzemsku aj nadobudnutia tovaru z členského štátu.

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    spoločnosť,ktorej robím účtovníctvo predala tovar a na tej istej faktúre dobropisovala reklamovaný-vrátený tovar.Čo s tým mám urobiť v DPH? Kde to zapíšem? Treba zvlášť plusovú a zvlášť mínusovú čiastku? Alebo to môžem celé zobrať do § 8 a 9? Prosím pomôžte mi, je to súrne! Ďakujem pekne.

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Podľa mňa tá faktúra nie je správne vystavená, ak sa nejedná o ten istý tovar. Na dobropis treba vystaviť zvlášť faktúru s mínusovými čiastkami.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.