Zavrieť

Porady

DPH-vyplnenie tlačiva

Ahojte poradcovia!

Idem práve vyplňovať tlačivo DPH . Mám špedičnú firmu identifikovanú pre daň na Slovensku , ktorá uskutočňuje prepravu v Nemecku t.j. členský štát EU. Preprava sa začína vždy v Nemecku a končí na Slovensku.
Prepravu uskutočňuje slovenský prepravca identifikovaný pre daň na Slovensku.
Prepravca svoje plnenie fakturuje špedičnej firme s daňou 19 % nakoľko objednávateľ služby je slovenský platiteľ dane. Špedičná firma fakturuje nemeckej firme túto prepravu bez DPH, nakoľko nemec je evidovaný pre daň v Nemecku a je povinný si odviesť daň z tejto služby v Nemecku. Čiže mi nastáva situácia že moja špedičná firma nemá na výstupe žiadnu DPH a na vstupe má iba odpočet DPH. Nie je mi jasné, do ktorého riadku v daňovom priznaní DPH mám uvedené
plnenie na výstupe uviesť, nakoľko o § 16 sa tu nič nehovorí. Daň na vstupe budem uvádzať na riadku 15. Uvažujem správne ? Píšte !!!!!!!!!!!!
Už vopred ďakujem. S pozdravom . RENI
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

    Vlasta
    Niečo také som riešila aj ja. Volala som na daňový úrada a pani mi vysvetlila, že v podstate patrim k § 8, ods. 6 a vlastne ja dostanem fa s daňou, ktorú zaplatím a uplatním si potom odpočet. Ja fakturujem bez DPH s odkazom na § 16 (vid náležitosti zahraničnej faktúry). A služby dodané členskému štátu som tiež nevedela zaradiť do daňového priznania, takže mi to vychádza tak, že ich tam neuvádzam.

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    Chcela by som poprosiť o radu. Uskutočnili sme oslobodené plnenia, počítam koeficient a upravujem odpočet. Odpočet z tovarov a služieb v tuzemsku ide v plnej výške do riadku 15. Ale nie som si istá či odpočet prepočítaný koeficientom ide do riadku 19 ( §49 až 51 ) ? Alebo sa ten rozdiel vykazuje samostatne v nejakom inom riadku ?

    Ajapp je offline (nepripojený) Ajapp

    Ajapp
    Ahojte, pripajam sa k teme medzinarodna preprava. Sme tiez spedicna firma a mam problem. Viete mi niekto poradit ako je to s DPH pri preprave tovaru a dovoze z tretej krajiny cez colny sklad? Ako sa posudzuje preprava z colneho skladu do miesta ukoncenia prepravy? Nazory su rozne a nikto nechce dat zavaznu odpoved.

    DPH-vyplnenie tlačiva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.