Zavrieť

Porady

školenie s obedom

viem, ze to tu nepatri, ale...
ako ste zauctovali výdavok 700 Sk za školenie, ked je tam napísane, že súčastou je aj obed? Bezne občerstvenie - to si nerobím problem..ale s tým obedom si myslim, že treba volaco robit...:-(
Skoda, ze som daleko od Blavy..lebo v KE som bola na takom školení, až mi hanba bola tam sediet...Nic nove, iba "rýchly prelet nad zákonom" - tak čítať môžem aj sama doma...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Ja som vždy školenie zaúčtovala na 518AU a nerobila som s tým nič, ak tam bol ten obed napísaný. Po správnosti by mal byť síce vypísaný cesťák, pretože som bola vlastne na SC a tam by som zúčtovala iba doklad o zaplatení školenia a priložiť treba pozvánku, popr. cestovný lístok ap. a potom to účtujem na 512. Pri SC má zamestnanec nárok na stravná takže by mi patrilo od 5-12 hod. 80,- Sk. Mala som aj daňovú kontrolu a bolo to v poriadku. Ja si myslím že to je OK ale ako čítam Tvoje príspevky (klobúk dolu) určite niečo nájdeš. Tak čakám čo vyčítaš v tom zákone! Pekný deň.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Pokiaľ tam je obed nemá nárok na stravné 80,- Sk, resp. ak mu potom stravné preplatíš je to daňovo neuznaný náklad. Keď je obed napísaný ako občerstvenie patrí mu stravné 80,- Sk, ktoré sú daňovo uznané.
    :-)

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Asi som sa zle vyjadrila, pretože ten obed má v cene školenia, iba ak by ten obed tam nebol, tak by bol nárok na 80,- Sk. Samozrejme, že nezúčtujem 700,- Sk za školenie včetne obeda a k tomu ešte stravné. Pardon za zlú formuláciu.

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    premýšlam, čo by uznala danova kontrola mne, ako OSZC, ak by som si to dala priamo do nakladov. Je to malickost, ale predsa, ide o princip. Uz som sa stretla s tym, ze ked sa jednalo o par korun, danovaci cez to presli, ale ta ista vec (nie prave obed), ak uz šla do kôpky penazi, zrazu zmenili nazor.
    Predstavte si, ze uz som bola na školení, kde obed bol v pekne vysokej cene, akurat som mala štastie, ze to nevyčíslovali. A aj teraz o to ide. Da sa odpocitat alikvotnu - primerane dlzke pobytu na školeni - náhradu v zmysle Zákona o cestovnych náhradách, aj ked podnikatel nema nárok na "diety" a uviest to v polozke neovplyvnujucej DZ...
    Mna vsak zaujimalo, ako by ste to riesili vy, pripadne či ste uz podobny prípad mali. Pripominam, ze pri danovej kontrole na dan zo závislej činnosti- automaticky kontrolovali aj cesťáky a dávali pekne pozor, aby tam nebol žiaden cestak bez uzatvorenej aspon DoVP. Cize podnikatel-zijuci v tom meste, kde sa aj zucastni na školeni - asi nema narok na nic - jedine tam vyslat na dohodu nejakeho zamestnanca, manzelku ci milenku... a vsetko je OK..:-))
    Tak to len na okraj :-))

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Máš pravdu, pre SZČO to je predsa len iné, pretože podľa zákona nemá nárok na tých 80,- Sk. Tak by som to odpočítala z celkovej sumy a zapísala ako nedaňová náklady a rozdiel by som zúčtovala do daňových výdavkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.