Zavrieť

Porady

pomoze mi niekto?

ahoj
poradi mi niekto kde na nete (alebo inde) najdem zaklady uctovnictva (prirucku...) som zivnostnik (polygraf) chcem si viest sam uctovnictvo (asi v prog. Money S3 Start), je sanca sa k niecomu takemu dostat (vysvetlenie zakl. pojmov, postupov atd.)
dopredu vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    huhuhu je offline (nepripojený) huhuhu

    huhuhu
    a este 1 problem: mozem si nejako dat do nakladov pouz auta za min. rok, ked som neplatil cestnu dan - ako pouz. sukromneho mot. vozidla na firemne ucely? (sorry za mozno blbe otazky)

    zuso je offline (nepripojený) zuso

    začiatočník v účtovníctve zuso
    Ja som začala s JÚ asi tak, že som išla radšej na školenie, aby mi niečo dôležiťé neuniklo. Za 4 týždne tuším 2-3x do týždna sme sa naučili ohľadne základných pojmov a postupoch v JÚ všetko + účtovanie v alfe. Ale to záleží od kurzov. No a potom len študovať čo nové, nejaké predplatné časopisov na www.epi.sk
    Ja som vlastne len v začiatkoch, účtujem 2 roky len jednu SZČO.
    No a najdôležitejšie pravidelne sledovať a hrabať sa v porade. Dokedy som nespoznala túto stránku, tak som dá sa povedať nič nevedela, a teraz sa snažím aspoň minulý rok dať na poriadok.
    Za používanie aj súkromného auta na podn. účely musí byť zaplatená cestná daň. Takže asi nie.

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Stačí, ak si stiahneš ľubovoľnú demoverziu účtovného software a program ťa sám povedie. Potom treba len skúšať a čítať príspevky na porade.

    riuska je offline (nepripojený) riuska

    riuska
    Ak si objednaš program priamo od ciglerovcov (money S3 ) mali by Ti poslat aj knihu k programu (mne asi 5 rokov dozadu poslali - este bolo Money 2000, ked prislo Money S3 poslali novú knihu ).Informuj sa na podrobnu prirucku "Pracujeme s Money S3".

    huhuhu je offline (nepripojený) huhuhu

    huhuhu
    vdaka,
    ja uz mam program (MONEY S3 verziu start, prirucku pracujme s money S3 mam v pdf-ku), ale nie je mi uplne jasne ktoru polozku mam kde zadavat (napr. kt. vydaj je vydajom nepodliehajucim dani z prijmu, a medzi ake vydaje mam dat prepl. fakt za tlac vizitiek od dodavatela - vizitky predavam dalej mojmu odberatelovi), nie je nejaky vseobecny navod s vysvetlenim pojmov pre JU. nie som uctovnik, som zivnostnik (zal. zivnosti 5/2004) nemam vela dokladov, vacsina blocki z pokladni + moje vyst. faktury, konecne som sa dostal k uctovaniu a zistujem ze to nie je az take jednoduche.
    dopredu vdaka /prepacte za mozno primitivne otazky/

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Je to možno tvrdé, ale mal by si sa nakontaktovať na nejakého účtovníka, ktorý by ti vysvetlil aspoň základy účtovníctva. V podstate musíš rozlišovať príjem a výdaj ovplyvňujúci základ dane (PO,VO), a príjem a výdaj neovplyvňujúci základ dane (PN,VN). Čo sa týka podnikania, všetko ide do PO a VO, čo ide mimo podnikania pre osobnú spotrebu ide do PN a VN. To je len naozaj hrubé rozlíšenie.

    Úhradu Fa za dodanie vizitiek do VO a v druhotnom členení do "nákup tovaru". Ich predaj cez kasu alebo cez fa do PO "predaj tovaru". Samozrejme, že tie fa musíš evidovať v knihe záväzkov a v knihe pohľadávok. Ak by nešlo o tovar, tak účtuješ do réžie prípadne do materiálu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.