Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace v roku 2003


ahojte, skusala som dat tento prispevok do zlozky Mzdove uctovnictvo, ale nikto mi neodpoveda.Prosim Vas teda tu, ak niekto viete, poradte mi, je to surne, dakujem vam dopredu velmi pekne

Dohoda o vykonani prace

Ahojte, potrebovala by som od Vas surnu radu:

V roku 2003 sme zamestnavali ludi na dohodu o vykonani prace. Problem je v tom, ze zamestnavatel s nimi neuzatvoril pisomne zmluvy. Teraz mi ma prist danova kontrola, tak to chcem dat do poriadku. ide o to, ze v penaznom denniku je vyditelne, ze sme vyplatili napr. za mesiac januar 40 000 Sk, na dani odvedene 4000 Sk, len nemam k tomu potrebne papiere.

moja otazka:
Chcem teda vystavit dohody o vykonani prace, pricom mi byvali zamestnanci na dohodu slubili, ze mi tie dohody popodpisuju.

Aj v roku 2003 platilo, ze na dohodu o vykonani prace do sumy 3000 Sk sa odvadzala iba dan?

poradte ako mam tie zmluvy spravit, aby to bolo O.K.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    V roku 2003 osobitná 10 %-ná sadzba mohla byť zrazená pri mesačných príjmoch do
    4 000 Sk, avšak zamestnanec nesmel uplatňovať u Vas nezdaniteľné sumy (OP), teda nemôže to byť Váš zamestnanec v TPP. Iné odvody v roku 2003 z DVP sa neplatili.

    Dohody o vykonani prace v roku 2003

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.