Zavrieť

Porady

Prepočet majetku a záväzkov

Prešla som všetky príspevky na tému kurzové rozdiely, ale to čo hľadám som tam nenašla. Poraďte mi prosím, ak mám zostatok na účtoch 314, 381, 474 evidovaný v cudzej mene - je tam účtovaný leasing z roku 2003, ako účtujem kurzový rozdiel k 31.12.2004? Oznámenie som na DÚ nepodala. Bude to daňový náklad a výnos? Neviem, či to spadá do tej kategorie "majetok a záväzky" v takom zmysle, ako sa píše v postupoch účtovania.Ďakujem Vám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Ďakujem za odpoveď. Neni som si celkom s týmto istá, pretože auditorka mi poradila, aby som radšej dala oznámenie o nezahrnovaní KR - práve z tohto titulu, že ani ona nevie, či to môže byť daňové. Pretože aktuálnu výšku záväzku sledujem voči leas. spoločnosti na 321 - tam účtujem aj o prípadnom kurzovom rozdiele. Ale na účte napr. 381 mám len nerozpustené náklady - teda nie je to môj záväzok - ten je na 321, poprípade ešte na 474 (pri došlej fa za leas. účtujem 474/321)- a tiež to nie je môj majetok (podľa mňa). To znamená, že vlastne o jednom leasingu účtujem 4x kurzový rozdiel a to neviem, či môže byť všetko daňový náklad, príp. výnos.

    korela888 je offline (nepripojený) korela888

    účtovník korela888
    Dobrý deň, k tejto téme mám aj ja jednu otázočku:

    SZČO účtujúci v JÚ ukončil živnosť k 31.07.2008 a neobnovil do dátumu na podanie DP. Mal vystavené faktúry aj došlé faktúry vtedy ešte v zahraničnej mene. Akým kurzom máme prepočitať záväzky a pohľadávky ak ich potrebujeme narátať do daňového priznania pri ukončení živnosti? Použijeme kurz taký, v akom boli vystavené, alebo sa prepočítajú kurzom NBS k 31.07.2008???

    Háčik je aj v tom, že niektoré z faktúr poslal na vymáhanie exekútorovi a vo výške akej boli vystavené pôvodne. Preto akb y som ich prepočítal kurzom NBS k 31.07.2008 vznikne mi rozdiel z úhrady. Viete mi prosím poradiť???

    Ďakujem pekne za čas a odpoveď.

    Prepočet majetku a záväzkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.