Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky % z príjmov

Prosím Vás, keď vyplňujem tabuľku č. 1 v oddieli VI živnostníkovi, kt. si uplatňuje výdavky % z príjmu, ktoré kolonky vyplňujem? Príjmy riadok 2,8,10 a výdaje len riadok 10 /tam dám súhrn výdavkov + zaplatené poistné?/
Program mi to vyplnil takto príjmy aj výdaje na riadkoch 1,8,10, ale zarazila ma tá poznámka pod tabuľkou. Tak ak máte niekto väčšiu istotu,prosím vás poraďte.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
riadok 2 stĺpec 1,2 ...riadok 8 stlpec 1,2....riadok 10 stlpec 1,2
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Mne to vychadza, ze tie odvody by sa mali uviest az na riadku 10 stlpec 2.
0 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

súhlasím s Jancou
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Môj názor : Výdavky aj keď uplatňujem % z príjmu + odvody sú stále len výdavky celkom ktoré zapíšem do DP riadok 2 výdaj . Ale mne to tak vychádza.Napr.
Príjmy Výdavky
Riadok 2 zo živnosti 100 000 22 358
Riadok 8 Spolu 100 000 22 358
Riadok 10 Spolu riadok 8 a 9 100 000 22 358


Neviem či som blbá alebo už prepracovaná ??? Dúfam , že hovoríme o DP B .
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Zita5 pozri par. 6, odst. 10 .... ak danovnik uplatni vydavky podla tohto odseku, v sumach vydavkov su zahrnute vsetky dan. vydavky danovnika o k r e m zaplateneho poistneho a prispevkov ....
z tohoto a textu pod VI. oddielom /kde sa pise ako sa DP vyplna/ mi vychadza, ze pri percentualnych vydavkoch ide to poistne len do riadku 10, stlpec 2, lebo inde na to poistne kolonku nenajdes.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Zita5
Môj názor : Výdavky aj keď uplatňujem % z príjmu + odvody sú stále len výdavky celkom ktoré zapíšem do DP riadok 2 výdaj . Ale mne to tak vychádza.Napr.
Príjmy Výdavky
Riadok 2 zo živnosti 100 000 22 358
Riadok 8 Spolu 100 000 22 358
Riadok 10 Spolu riadok 8 a 9 100 000 22 358


Neviem či som blbá alebo už prepracovaná ??? Dúfam , že hovoríme o DP B .
Súhlas so Zitou. Už som odovzdal takéto priznanie toho roku na DÚ a nepovedali nič. Len mi tam tie čísla nesedia: 22358 je len 22,358% z príjmu a paušál je aspoň 25%.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Bez urazky Ricij, ked Ti DP prevzali, este neznamena, ze je dobre, alebo ze ho poriadne skontrolovali. To Ti zavola az spravca, ked ho bude nahadzovat do PC.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Jasné, beriem.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

!!!!!!!!!!!!!!!!!! Doplnam horucu informaciu, uvedte tie platby do fondov radsej do toho riadku, kde si davate pausalne vydavky, lebo ked nebude sediet suctovy riadok 10, bude to u spravcu vyhadzovat chybu a zavolaju Vas na opravu DP. Je to zase rozpor medzi metodikou a aplikaciou, na ktoru doplaca danovnik. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Janca
!!!!!!!!!!!!!!!!!! Doplnam horucu informaciu, uvedte tie platby do fondov radsej do toho riadku, kde si davate pausalne vydavky, lebo ked nebude sediet suctovy riadok 10, bude to u spravcu vyhadzovat chybu a zavolaju Vas na opravu DP. Je to zase rozpor medzi metodikou a aplikaciou, na ktoru doplaca danovnik. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uuuuuffff, ale som si vydýchol.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janca
Bez urazky Ricij, ked Ti DP prevzali, este neznamena, ze je dobre, alebo ze ho poriadne skontrolovali. To Ti zavola az spravca, ked ho bude nahadzovat do PC.
Janca , mám účtovný program Alfa od Krosu ,teraz som skúšala vpisovať do riadku 10 a mňa tam program nepustí . Viem, že je to písané v poučení , čo píšeš,ale skutočnosť je iná .
Já môžem vpisovať len do riadkov 1 - 7 a ešte poprípade 9 ale nie desať čo mám sčítací riadok .

Ale v konečnom dôsledku já rešpektujem Tvoj názor , každý ma na to právo .
Možno príde chvíľa , že sa stotožním s tým čo píšu v poučení , ale presvedčená som o tom neni.

So zlatá , že si si so mnou o tom pokecala .
0 0
Jano1961 Jano1961

Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

Prosím Vás je to správne? Trebas na príklade.
Príjmy celkom 160 000.-Sk, 25% paušálne výdavky je 40 000.-Sk, napr. odvody
za rok 2004 celkom 30 000.-Sk
160 000 - 40 000 - 30 000 /odvody/ = 90 000.-Sk to bude daňový základ.
Je to tak pri uplatnení paušálnych výdavkov,alebo sa nie?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ricij
Uuuuuffff, ale som si vydýchol.
Ďakujem Ti za súhlas. Už je to tu.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Spravne Jano 1961. Trochu som Vas zaviedla, lebo ja som len studovala navod na vyplnanie, ale dostala som sa k info, ako to bude nahravat spravca /ak do 31.3.2005 nezmenia program/.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ricij
Súhlas so Zitou. Už som odovzdal takéto priznanie toho roku na DÚ a nepovedali nič. Len mi tam tie čísla nesedia: 22358 je len 22,358% z príjmu a paušál je aspoň 25%.
ricij čísla boli písané len tak ,čo v danej chvíli ma napadlo . Sorry
0 0
Klari Klari

Klari je offline (nepripojený) Klari

No mám už horúcu správu ohľadne paušálnych výdavkov. To, že ktoré riadky sa vyplňujú a ako závisí od toho na koho natrafiš. Overila som si to už v skutočnosti na našom DU. Daňovníkovi už zavolali, že si môže uplatniť len 60 % a o odvodoch do poisťovní ticho. Ak si to chce uplatniť že vraj musí podať výkazy, ale neviem z čoho ak sa nevedie učtovnítcvo. Zavola som Daňové riaditeľstvo B. Bystricu a boli z toho šokovaní čo som im referovala. Takže pre istotu sa spýtajte na Vašom DU kde a ako si žiadajú napísať odvody do pisťovní. Ja som už tú dámu u nás zavolala a mne celkom iné povedala ako tomu daňovníkovi. Vraj ona si myslela, že sú to skutočné náklady, lebo nikde do poznámok (čiže ďalší riadok, len ktorý???) nebolo uvedené, že sú tam zahrnuté aj odvody a neustále mi zdôrazňovala, aby som si zavolala sociálnu poisťovňu. Lenže neviem prečo, tá s daňovým priznaním nemá nič spoločné. Podľa mňa ani nepochopila čo sa pýtam. To sú moje skúsenosti z paušálu. Už mám strach z ďalšieho. Prajem všetkým príjemné vyplňovanie daňových priznaní.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Práve som si prečítala Vaše príspevky o vypĺňaní DP u daňovníka, ktorý uplatňuje paušálne výdavky a vidím, že máte z toho chaos, preto prispejem aj ja mojím názorom a skúsenosťou.
Ak ste daňovníkom §6, odst. 1, pism. b) a uplatnili ste paušálne výdavky, tieto uvádzate v DP na riadku 2, 8 a 10, pričom na riadku 2 sú tieto výdavky zvýšené aj o sumu pripadajúcu na poistné a príspevky, ktoré je daňovník povinný platiť (§6 odst. 10). Je to presne tak, ako napísal Jano1961 vo svojom príspevku.
Takýto názor mám ja a aj to tak práve idem urobiť v jednom DP.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Ja som už spracovala niekoľkých paušalistov, tak, ako píše Beata a nemala som žiadne pochybnosti o tom, že to mám urobené správne. Tiež pracujem s Alfou a riadok 10 vypĺňa sama - je to vlastne súčtový riadok.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Samozrejme, že Alfa vyplní súčtový riadok sama a užívateľ nemá možnosť vstúpiť doň.
0 0
Lentilka Lentilka

Lentilka je offline (nepripojený) Lentilka

Ale má. Mailovala som pre istotu do krosu /tiež mám Alfu/ a prikladám odpoveď:

neviem aku verziu programu mate, ale v najaktualnejsej 11.25, ktora je na
internete je mozne riadok 8 a riadok 10 editovat. Kliknete na volbu "Vlastna
suma" a program Vam umozni do daneho riadku vpisovat. Je to aj vo verzii
11.15.

Ale aj tak mám z tých paušálnych výdavkov chaos.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať