Zavrieť

Porady

SC a valuty

Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prosim o radu, mam zuctovanie SC z Chorvatska, do Chorv. sa vyplacaju diety v EUR, konatel mi donieslo blocek z dialnic v Kunach nie v EUR, kuny sa v TB daju vybrat len vo velkych mnozstvach ja potrebujem 50HRK, ako mu mam zuctovat SC> ine vydavky nemal v hotovosti, cize SC-diety+vreckove v EUR a blok z dialnice kt. je v kunach ako? /on to platil zo svojich sukr. penazi pretoze zalohu nemal ani EUR ani HRK/

dakujem.
Usporiadat
Sefcikova Sefcikova

Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

ak nedostal žiadnu zálohu v EUR ani v kunách - treba pozrieť dátum na blokoch - prepočítať v ten deň podľa NBS do SK , aj blok z diaľnice prepočítať kurzom dňa úhrady do SK, rovnako mu vypočítaj diety z EUR na SK - dáš to samozrejme na zahr. cesťák a peniaze mu vyplatíš v SK
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem,

ja som vybrala presne eura kolko je potrebne na diety a vreckove cize toto im vyplatim v EUR. dolezite je co ten ostatok.

0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

viete mi prosim niekto poradit?
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Majka
dakujem,

ja som vybrala presne eura kolko je potrebne na diety a vreckove cize toto im vyplatim v EUR. dolezite je co ten ostatok.

Tie bloky prepočítaj kurzom NBS a vyplať v SKK. Na cesťáku budeš mať časť stravné a vreckové vyplatenú v EUR a časť nutné vedľajšie výdaje v SKK.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ak by to bolo ok, tak je to jednochude. dakujem, tak to urobim dufam ze mi to danova kontrola nevyhodi.
moc krat vdaka.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Existuje tlačivo - ZAHRANIČNÝ CP??? Ja používam klasický CP. Nemôžete mi sem priložiť takýto doklad, aby som videla, ako to vyzerá???? Dík.
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Áno existuje, ale nemám ho v el.forme. Sú dostať v Ševte, no nie je nutné ich používať pre ZCP. My sme mali aj tuzemské tlačivá a prepisovali sme na zahr.menu a v pohode to akceptovali.
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Majka
prosim o radu, mam zuctovanie SC z Chorvatska, do Chorv. sa vyplacaju diety v EUR, konatel mi donieslo blocek z dialnic v Kunach nie v EUR, kuny sa v TB daju vybrat len vo velkych mnozstvach ja potrebujem 50HRK, ako mu mam zuctovat SC> ine vydavky nemal v hotovosti, cize SC-diety+vreckove v EUR a blok z dialnice kt. je v kunach ako? /on to platil zo svojich sukr. penazi pretoze zalohu nemal ani EUR ani HRK/

dakujem.
Majka, mala som ten istý prípad minulý rok. Riešila som to tak, ako ti radia ostatní, takže diéty (stravné a vreckové) som vyúčtovala v EUR a ostatné náklady - diaľničné mýto ako to tam hovoria, a PHM - tiež bolo tankované v Chorvátsku v HRK som prerátala na Sk.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
No veď odjakživa sa u nás vo firme používal klas. CP. Ale zato skúsim zohnať.
Dík.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem,prajem prijemny den.

ste zlate.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

My používame tento....
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Majka, v §36 ods6 zákona o cestovných náhradách je napísané:

Sumu, o ktorú bol poskytnutý preddavok pri zahraničnej pracovnej ceste nižší, ako sú nároky zamestnanca, poskytuje zamestnávateľ zamestnancovi v inej ako slovenskej mene alebo po dohode so zamestnancom v slovenskej mene.

Ja by som niekde na cesťák napísala, že zamestnanec súhlasí s vyplatením rozdielu v Sk a nech ti to podpíše a máš to OK.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

v NBS HRK mena nie je , podla coho to mam prosim prepocitat?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Anonymka
No veď odjakživa sa u nás vo firme používal klas. CP. Ale zato skúsim zohnať.
Dík.
Myslím, že sa dá nájť formulár i na www.rksoft.sk/formulare.htm
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Majka
v NBS HRK mena nie je , podla coho to mam prosim prepocitat?
Dala by som podľa kurzu banky alebo zmenárne. V niektorých HRK majú.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

uz som nasla aj nbs, dakujem.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
No, teraz uvažujem nad vyúčtovaním zahr.PC a nikde som v zákone nenašla, že by sa stravné mohlo vyplatiť aj v SK. Ja som to párkrát tak urobila, vyplatili sme v SK a teraz neviem, či je to správne, či zle. Teraz mám vypísať cesťák pre šéfov (v PP) a neviem si rady, či to vyplatiť v CZK alebo SK. ???
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Viete mi poradiť?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Môzes aj tak, neodporuje to zákonu 283/2002. Je to v § 36 ods. 6: "Sumu o ktorú bol poskytnutý preddavok pri ZPC nizsí, ako sú nároky zamesntanca, poskytuje zamesntávatel zamenstnacovi v inej ako slovenskej mene alebo po dohode so zamestnancom v slovenskej mene." To znamená, ze ak mal preddavok 0 CZK a patrí mu 100 CZK, tak tch 100 CZK môzes vyplatit v SKK (prepoctom samozrejme). Pokial s tým zamestnanec súhlasí, tak je to OK.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ufff. Dík. Už som pokojnejšia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať