Zavrieť

Porady

výdavkové doklady

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Keď vystavujete výdavkové doklady za nákup pomocného materiálu alebo prevádzkovú réžiu - drobné nákupy- paragón z obchodu, vystavíte ho na meno živnostníka alebo na firmu, ktorá vystavila blok. Predtým som ho vystavila na živnostníka, ale mám program, kde sa automaticky vystaví VD a v okienku sa mi objaví dodávateľ, trocha ma to mýli.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Na dodávateľa - pokiaľ to je paragón .Aspoň já to tak robím. Počkaj ešte aj na názor poraďákov .
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Laura1
Keď vystavujete výdavkové doklady za nákup pomocného materiálu alebo prevádzkovú réžiu - drobné nákupy- paragón z obchodu, vystavíte ho na meno živnostníka alebo na firmu, ktorá vystavila blok. Predtým som ho vystavila na živnostníka, ale mám program, kde sa automaticky vystaví VD a v okienku sa mi objaví dodávateľ, trocha ma to mýli.
Ja vystavujem na firmu, ktorá blok vystavila, na živnostníka vypisujem len jeho vklady alebo výbery. Myslím, že je to tka správne. Pri veľkej firme, v PÚ vystavujem tiež na firmu, len u zamestnanca, ktorý čerpal preddavok na nákup, vystavím na neho s rozpisom, čoho sa platba týka
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Aj ja dávam dodávateľa.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ja vystavujem tiež na dodavatela, ale bola tu téma s tvrdeniami zo školenia, že to možno dávať aj na toho komu pokladníčka peniaze vydala. Asi aj tak- aj tak.
Pekný večer želám...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Dá sa aj tak aj tak. Ako je komu po vôli.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ja tiež vystavujem aj tak aj tak ....
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte!

Keď je tu reč o výdavkových dokladoch, chcela by som sa opýtať: keď pôjdem do prevádzky vyberať pokladničnú hotovosť každý deň (aby jej tam nebolo veľa, co keby sa dačo stratilo), za každým mám vypýsať výdavkový doklad, že som vzala peniaze z pokladne? Alebo vypíšem príjmový, že som ich prijala? Pýtam sa preto, lebo neviem, či to mám brať z pohľadu pokladne, alebo s pohľadu mojho ako podnikateľa, ktorý si prišiel po vlastnú hotovosť. Mimochodom, účtujem v JÚ.

Ďakujem
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Mali by ti oni dať podpísať výdavkový, že si zobrala peniaze...
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
babenko1
Mali by ti oni dať podpísať výdavkový, že si zobrala peniaze...
Kto by mi ich mal dať podpísať? To sú moje peniaze, ktoré si vezmem s mojej pokladnice. Tá pokladňa sa nachádza v prevádzke.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ved na tej prevádzke máš nejakých zamestnancov, som to pochopila... a aby oni boli krytí, že kde majú tie peniaze, tak ti dajú vypísať výdavkový, že ti tie peniaze dali. Čie nie je to tak?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Janka6685
Kto by mi ich mal dať podpísať? To sú moje peniaze, ktoré si vezmem s mojej pokladnice. Tá pokladňa sa nachádza v prevádzke.
No ale z tvojej prvej otázky nebolo jasné, že sa jedná o teba!!!!!! Tak prečo sa pýtaš, kto by ti ich mal dať podpísať? Jednoducho si urobíš PPD ako príjem z registračnej pokladnice a zaúčtuješ!
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Ja mám v predajniach jeden zošit, kde sa napíše dátum, odvod hotovosti, môj podpis,
aby hotovosť dievčatám sedela. Tržbu podľa Knihy pokladnice zaúčtujem do peňažného denníka len raz podľa mesačnej uzávierky. Načo zbytočné PPD, či VPD. Zostatok si ráno prerátajú.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Takže stačí napísať to do knihy a doklad až na konci mesiaca? To sa mi zda dobre, lebo by sa mi nechcelo stale vypisovať tie doklady. Lenže som tu prečitala dosť prispevkov a nejako sa mi z toho vyšlo, že pre kontrolorov je čim viac papierov tym lepšie. Ale na konci mesiaca potom mi vypiše zamestnanec VPD, alebo si vypišem ja PPD? Viem, že dosť otravujem, ale som si myslela, že mam v tom jasno a niekto mi hodil červika do hlavy:-)
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ja som v účtovníctve účtovala vždy až mesačnú uzávierku... načo zbytočne každý deň?? Ale pre tvoju vnútornú potrebu, ked zoberieš peniaze z kasy zamestnancom.. by som to robila tak, ako ti radí adam.. prípadne ako som ja napísala... my sme to tak robili... a ked ideš s tým do banky.. máš to ako podklad na odvod ...
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Janka6685
Takže stačí napísať to do knihy a doklad až na konci mesiaca? To sa mi zda dobre, lebo by sa mi nechcelo stale vypisovať tie doklady. Lenže som tu prečitala dosť prispevkov a nejako sa mi z toho vyšlo, že pre kontrolorov je čim viac papierov tym lepšie. Ale na konci mesiaca potom mi vypiše zamestnanec VPD, alebo si vypišem ja PPD? Viem, že dosť otravujem, ale som si myslela, že mam v tom jasno a niekto mi hodil červika do hlavy:-)
Zamestnanec mi žiadne PPD,VPD nepodpisuje, suma tržieb v Knihe pokladnice sedí so sumou odvodou v zošite. Keďže účtovníctvo si robím sama, na konci mesiaca vypíšem PPD podľa mesačnéj uzávierky do peňažného denníka. Tebe to spraví účtovníčka na základe dokladov, které jej predložíš.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
babenko1
Ja som v účtovníctve účtovala vždy až mesačnú uzávierku... načo zbytočne každý deň?? Ale pre tvoju vnútornú potrebu, ked zoberieš peniaze z kasy zamestnancom.. by som to robila tak, ako ti radí adam.. prípadne ako som ja napísala... my sme to tak robili... a ked ideš s tým do banky.. máš to ako podklad na odvod ...
Tiež som si to takto myslela, len som už z toho všetkého tak trochu jeleň. Len pre spresnenie informácie: vypisuje sa potom VPD alebo PPD? Lebo ty píšeš VPD, ale niekto (už si nepamätím meno a nechce sa mi pozerať) tu napísal PPD. Sorry a ďakujem.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Tržba je jednoznačne príjem!
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ked je to odvod do banky, tak VPD. Predsa to nemôžeš dať ako PPD. PPD je príjem na základe mesačnej uzávierky. :-)
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Presne tak!!!!!!!!!
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Takže si to zosumarizujem a veľmi pekne poprosim o jednoznačnu odpoveď:

Každy deň budem brať peniaze z pokladne. Nebudem ich na nič používať, len nechcem aby tam bola veľká hotovosť. Zapíšem to do knihy s dátumom a podpisom. Na konci mesiaca to naraz zaúčtujem do denníka pod jednou sumou ako príjem a použijem PPD.

Je to takto správne?

Len preto mi to nebolo jasné, lebo som nevedela, či mám použiť PPD, lebo je to môj príjem, alebo VPD, lebo z pohľadu pokladne je to výdaj.

Prosím Vás o odpoveď, lebo sa z toho neviem vysomáriť a nechcem urobiť hlúpu chybu. Z takých chýb potom robí kontrola veľkú vec a človek zaplatí mastnú pokutu.

Ď A K U J E M
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať