Zavrieť

Porady

priznanie k dani z MV

V mesiaci február 2005 sme kúpili do majetku firmy nové auto, ktorému bola 18.2.2005 pridelená ŠPZ. Nové tlačivo k dani z motorových vozidiel si žiada počet dní, v ktorých vozidlo podlieha dani a nie mesiace ako to bolo do 31.12.2004. Robím teraz DP a nemám pri sebe zákon ani žiadne poučenie na vyplnenie DP, tak prosím o radu - koľko dní uviesť do DP a do kedy mám povinnosť podať DP + zaplatiť daň. Dik za radu a dúfam, že som nezmeškala termín.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katka J. je offline (nepripojený) Katka J.

    Katka J.
    Nevie niekto ako sa ta daň z motor.voz. pre rok 2005 má správne vypočítať. Aj je som kúpila auto v roku 2005 a potešila by ma odpoveď na Vikt. otázku.

    csibaati je offline (nepripojený) csibaati

    csibaati
    Daňové priznanie sa podáva do 15-tich dní odo dňa vzniku daň. povinnosti (ktorý môže byť deň pridelenia ESČ, deň zmeny zápisu majiteľa vozidla, deň začatia užívania vozidla na podnikanie). V tvojom prípade si mala podať daň. priznanie najneskôr 23.2. a zaplatiť daň. Keďže sa tak nestalo, tak napr. ak by si podala daň. priznanie zajtra 11.3. (od tohto dňa mínus 15 dní=25.2., môžeš začať viesť knihu jázd), počet dní, v ktorých vozidlo podlieha dani je k 25.2. : 250 dní. Pozor na rôzne roč. sadzby dane z mot. vozidiel v jednotlivých krajoch. Tlačivo sa dá vyplniť a vytlačiť aj na stránke https://www.drsr.sk/priznania/dmv2005.html

    učty je offline (nepripojený) učty

    učty
    Dodržte tých 15 dní škoda platiť pokutu 2000 proste ste z nejakých dôvodov auto ešte nepoužívali. Len v tej neprihlásenej dobe neúčtujte náklady. Dúfam, že sa nemýlim.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    ahojte mám otázku:
    ak kúpime nové auto cez leasing tak podáme nové daňové priznanie aj ked sme v januári posielali daňové priznanie za všetky firemné autá, čiže v tomto roku budú podané dve priznania, je to tak správne? Nemá sa robiť dodatočné so zmenami?

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    neviete či každým novým autom sa posiela dalšie DP na jedno auto alebo sa to má sumarizovať?

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Ja dávam Dp aj viac krát do roka, máme totiž nákladné autá, ktoré sa v zime nepoužívajú. Na osobné autá som dala DP v januári,na celý rok, a teraz od 1.4 som dala ďaľšie DP na autá, ktoré sme začali používať až teraz, a ešte mi ostalo auto, ktoré začneme používať asi až v máji, tak potom podám ďaľšie DP.

    priznanie k dani z MV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.