Zavrieť

Porady

Ako je to s odpisom 60% paus. vydavkov

Chcela by som zistit informáciu, ktorú som sa nahodou dozvedela pri precitani
denníka SME dna 10. 2. 2005. Docítala som sa tam o zivnostiach, ktoré si môzu uplatnit 60 % pausál pri koncorocnom zúctovaní.
V clánku sa uvádzali niektore remeslá a cinnosti, ktoré si túto vynimku môzu uplatnit. Chcela by som vediet, blizsie informácie o polygrafickej vyrobe(ktorá tam bola tiez spomenutá) - kto vsetko a na ktoré pracovné zlozky v tomto vyrobnom procese sa táto 60 % vynimka vztahuje.
Ja pracujem pri pocítaci ako grafik a som na pociatku tohto vyrobneho pracovného retazca, kde vytváram grafické návrhy rôznych publikácii, kniznych obálok, inzercie, biilboardov, letákov pre tlac - vsetko pre polygrafickú vyrobu.
Velmi by som Vás prosila o informácie - patrím teda do polygrafickej vyroby? Môzem si odpocítat 60 % vydavky, ked som samostatne zárobkovo cinná osoba.
Naposledy upravil Mili : 03.03.05 at 11:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Mili, hore na lište je "Hladať", klikni a zadaj "paušálne výdavky" . Táto téma tu bola už niekoľkokrát rozoberaná. A to či si remeselná alebo voľná živnosť Ti najlepšie povedia na Tvojom Živnostenskom úrade, ak máš živnosť. Ak podnikáš ako "autor", tak určite nie si remeselník.
    Naposledy upravil Muška : 03.03.05 at 12:08

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Mili
    Chcela by som zistit informáciu, ktorú som sa nahodou dozvedela pri precitani
    denníka SME dna 10. 2. 2005. Docítala som sa tam o zivnostiach, ktoré si môzu uplatnit 60 % pausál pri koncorocnom zúctovaní.
    V clánku sa uvádzali niektore remeslá a cinnosti, ktoré si túto vynimku môzu uplatnit. Chcela by som vediet, blizsie informácie o polygrafickej vyrobe(ktorá tam bola tiez spomenutá) - kto vsetko a na ktoré pracovné zlozky v tomto vyrobnom procese sa táto 60 % vynimka vztahuje.
    Ja pracujem pri pocítaci ako grafik a som na pociatku tohto vyrobneho pracovného retazca, kde vytváram grafické návrhy rôznych publikácii, kniznych obálok, inzercie, biilboardov, letákov pre tlac - vsetko pre polygrafickú vyrobu.
    Velmi by som Vás prosila o informácie - patrím teda do polygrafickej vyroby? Môzem si odpocítat 60 % vydavky, ked som samostatne zárobkovo cinná osoba.
    Podla mna sa na tvoju cinnost pausal 60% nevztahuje. Na zaklade akej cinnosti v zivnostenskom liste tuto cinnost fakturujes? Ked niekto na pocitaci navrhuje stolarovi nabytok, tiez to nie je stolarstvo.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mili
    Chcela by som zistit informáciu, ktorú som sa nahodou dozvedela pri precitani
    denníka SME dna 10. 2. 2005. Docítala som sa tam o zivnostiach, ktoré si môzu uplatnit 60 % pausál pri koncorocnom zúctovaní.
    V clánku sa uvádzali niektore remeslá a cinnosti, ktoré si túto vynimku môzu uplatnit. Chcela by som vediet, blizsie informácie o polygrafickej vyrobe(ktorá tam bola tiez spomenutá) - kto vsetko a na ktoré pracovné zlozky v tomto vyrobnom procese sa táto 60 % vynimka vztahuje.
    Ja pracujem pri pocítaci ako grafik a som na pociatku tohto vyrobneho pracovného retazca, kde vytváram grafické návrhy rôznych publikácii, kniznych obálok, inzercie, biilboardov, letákov pre tlac - vsetko pre polygrafickú vyrobu.
    Velmi by som Vás prosila o informácie - patrím teda do polygrafickej vyroby? Môzem si odpocítat 60 % vydavky, ked som samostatne zárobkovo cinná osoba.
    Pokiaľ máš absolvovanú strednú polygrafickú školu alebo SOU polygrafického smeru , máš o tom doklad / maturitné vysvedčenie , výučný list / a na ŽL máš polygrafickú výrobu tak máš na to nárok . Polygrafia - učebné odbory - patrí do nich ...tlačiar, fotosadzač , reprodukčný grafik , knihár a pod.

    luba3 je offline (nepripojený) luba3

    Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac luba3
    Odovzdala som DP priateľke SZČO remesel.živnosť Kožušníctvo,nemohla som jej dať 60% pauš.výdavky,pretože na zákazk.listoch/ asi 100/ značila,že robila opravy odevov,šitie zipsov,rozšírenie,zúženie kožuchov.Keby robila práce: šitie kožuchov,kožuš.čiapok,výroba odevov z kožušín,mohla si uplatniť 60% výdavky.Robila som DP aj 3 kaderníčkam,tam som im uplatnila 60% výdavky,pretože mali tržba z ERP za kadernícke služby.Na Du mi nevedeli povedať ,či treba odovzdať aj výkazy o majetku a záv.,aj o príjmoch a výdavkoch,ak si uplatnili 60% výdavky.Ak ich nepriložím a bude ich treba,tak ich správkyňa dane vyzve o doplnenie výkazov.Tak som výkazy vypísala: o majetku a záv.nulové,a o príjmoch a výdav.podľa údajov z DP.Odvody poistného v skutoč.výške do kolonky poistné a 60% paušál výdavkov do prevádzkovej réžie.Nech majú dievčatá pokoj od DU.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    luba3
    Odovzdala som DP priateľke SZČO remesel.živnosť Kožušníctvo,nemohla som jej dať 60% pauš.výdavky,pretože na zákazk.listoch/ asi 100/ značila,že robila opravy odevov,šitie zipsov,rozšírenie,zúženie kožuchov.Keby robila práce: šitie kožuchov,kožuš.čiapok,výroba odevov z kožušín,mohla si uplatniť 60% výdavky.Robila som DP aj 3 kaderníčkam,tam som im uplatnila 60% výdavky,pretože mali tržba z ERP za kadernícke služby.Na Du mi nevedeli povedať ,či treba odovzdať aj výkazy o majetku a záv.,aj o príjmoch a výdavkoch,ak si uplatnili 60% výdavky.Ak ich nepriložím a bude ich treba,tak ich správkyňa dane vyzve o doplnenie výkazov.Tak som výkazy vypísala: o majetku a záv.nulové,a o príjmoch a výdav.podľa údajov z DP.Odvody poistného v skutoč.výške do kolonky poistné a 60% paušál výdavkov do prevádzkovej réžie.Nech majú dievčatá pokoj od DU.
    Výkazy sú výsledkom účtovníctva a keďže 60 % paušálne výdavky nie sú účtovníctvo, tak sa výkazy k DP neprikladajú.

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    presne tak, ako Muška píše..kto ide na paušálne výdavky, neprikladá ziadne výkazy....
    a s tými 60% sa trápim tiez, ale radsej som ich svojim nedala..pre tento rok im to este dobre vychádzalo, ale do budúceho - uz chcem mať jasné stanovisko živn.úradu - ako rozlíšim, či je to remeselná živnosť - ak z fakturácie mi vyplyva, ze robia kovobrábanie - práca na odlievaní surového železa .. že to tam patrí/na živn.liste má: Odlievanie železa a ocele, hutnícke spracovanie surového železa a ocele/ - no povedzte, kam to zaradiť? .

    Ale je vyučený murar..a to mu dali tiez do živnosti - na moje počudovanie pod názvom: Demolácie,búracie práce a prípr.práce pre stavbu,

    hm,hm....zeby ZL pre remeselníkov inak vyzeral?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ekin
    presne tak, ako Muška píše..kto ide na paušálne výdavky, neprikladá ziadne výkazy....
    a s tými 60% sa trápim tiez, ale radsej som ich svojim nedala..pre tento rok im to este dobre vychádzalo, ale do budúceho - uz chcem mať jasné stanovisko živn.úradu - ako rozlíšim, či je to remeselná živnosť - ak z fakturácie mi vyplyva, ze robia kovobrábanie - práca na odlievaní surového železa .. že to tam patrí/na živn.liste má: Odlievanie železa a ocele, hutnícke spracovanie surového železa a ocele/ - no povedzte, kam to zaradiť? .

    Ale je vyučený murar..a to mu dali tiez do živnosti - na moje počudovanie pod názvom: Demolácie,búracie práce a prípr.práce pre stavbu,

    hm,hm....zeby ZL pre remeselníkov inak vyzeral?
    Ekin, tiež ma to už srdí. Zatiaľ sa nikto nevyjadril ako to vyzerá na tom živnost. liste, aby som to aj ja - účtovník- vedela posúdiť. Iba viem, že je voľná živnosť a remeselná. Tak si myslím, že to na tej živnosti musí neako vidieť. Ja nemám nikoho - na remeselnú živnnosť, ale keď bude viac času, tak si to zistím na Živnostenskom úrade.
    Myslím si, že potom by som aj ja radšej písala, že som klientov robila kadernícke služby ako účtovníctvo

    Ako je to s odpisom 60% paus. vydavkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.