Zavrieť

Porady

zavisle osoby?

Pekny den prajem,

mozem ja ako SZCO fakturovat sebe ako eserocke, ktora je vsak jednoosobova {som tam iba ja} za nejake poradenske sluzby?? Dakujem za nazory.

Zuzu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Pokiaľ použiješ ceny obvyklé nevidím v tom problém len sa ma nepýtaj, ako sa určuje, čo je cena obvyklá

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Ľubi, a keď s.r.o. v ktorej som ja konateľom, fakturuje mne - ako SZČO činnosti, ktoré aj ja ako SZČO mám v predmete podnikania za ceny obvyklé, môže sa to ?

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    jess, ja zase až taký odborník nie som ale nevidím dôvod, prečo by si si nemohla ako živnostníčka zadávať robiť nejaké veci externe. Podľa mňa sú to de jure 2 samostatné osoby - síce prepojené ale čo na tom! Pokiaľ sú u oboch papiere v poriadku a účtované za ceny obvyklé, ako to môže vadiť? Ešte v starom zákone o DzP bolo nejaké obmedzenie pri závislých osobách pri poskytovaní úverov, ale ako je to po novom neviem, toho zákazníka už nemáme takže to neriešim.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    jess, na školení sa Ing. Minársky nechal počuť, že fakturáciu medzi závislými osobami "môže" daňový úrad preverovať v prípade, že sa im cena nebude zdať primeraná ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.