Zavrieť

Porady

Zrážková daň a DP PO

Trápim sa tu s DP PO a nie je mi jasné, ako do v DP "vynulujem" zrážkovú daň. Totižto: do r. 830 uvediem zrazenú daň z úrokov na BÚ. v r. 840 mám to isté (lebo iné preddavky nemám) a potom mi tam - oproti minulému roku - chýba riadok "daňová povinnosť". Takže mám zrazenú daň a nemám k nej predpis. Z toho mi vychádza daň. preplatok čo je haluz.

Viete mi niekto, prosím, povedať ako to má byť správne? Ďakujeeeeeeeeeeeeem.

A tak som dúfala, že kým pôjdem spať na to prídem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    M0NIKA
    Trápim sa tu s DP PO a nie je mi jasné, ako do v DP "vynulujem" zrážkovú daň. Totižto: do r. 830 uvediem zrazenú daň z úrokov na BÚ. v r. 840 mám to isté (lebo iné preddavky nemám) a potom mi tam - oproti minulému roku - chýba riadok "daňová povinnosť". Takže mám zrazenú daň a nemám k nej predpis. Z toho mi vychádza daň. preplatok čo je haluz.

    Viete mi niekto, prosím, povedať ako to má byť správne? Ďakujeeeeeeeeeeeeem.

    A tak som dúfala, že kým pôjdem spať na to prídem...
    Neviem, či si to príliš neskomplikovala - riadok 850 je predsa daň, čiže daňová povinnosť. Od nej odpočítaš daň z úrokov z riadku 840 a máš v riadku 900 daň, ktorú máýš uhradiť.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    evina
    Neviem, či si to príliš neskomplikovala - riadok 850 je predsa daň, čiže daňová povinnosť. Od nej odpočítaš daň z úrokov z riadku 840 a máš v riadku 900 daň, ktorú máýš uhradiť.
    Ale v r. 850 je text: Daň z r. 800. A tam ja nemám nič, pretože daň. povinnosť z predchádzajúcich riadkov mám nulovú...
    Minulý rok na 850 bolo: Daň. povinnosť z r. 800 alebo 830. Teraz už tam to alebo nie je... a to mi tam chýba.
    Myslíš, že to tam mám dať aj tak?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    M0NIKA
    Ale v r. 850 je text: Daň z r. 800. A tam ja nemám nič, pretože daň. povinnosť z predchádzajúcich riadkov mám nulovú...
    Minulý rok na 850 bolo: Daň. povinnosť z r. 800 alebo 830. Teraz už tam to alebo nie je... a to mi tam chýba.
    Myslíš, že to tam mám dať aj tak?
    Ak máš daň nula, čiže v riadku 800 je nula, podľa poučenia mi vychádza, že v riadku 900 by si mala uviesť zrážkovú daň z banky /píšu, že sa započítava suma riadku 830 v plnej výške podľa § 43 ods. 7 zákona/ a mali by ti ju vrátiť, ak je vyššia ako 100,- SK /§63 zákona o správe daní a poplatkov/ .

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Mne to tam tiež vychádza ako preplatok, ale radšej by som tam videla nulu. No čo už.
    Veľmi pekne Ti ďakujem.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Práve som si v par. 43 ods. 6 všimla, že pre nás - neziskovku tento odpočet neplatí. Takže nespadáme pod odsek 7 a do daň. priznania nenapíšem nič. Super! Toto som tam potrebovala vidieť, resp. neviedieť.

    Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, už budem lepšie spávať.

    Zrážková daň a DP PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.