Zavrieť

Porady

Náku drobného majetku na KPZ.

Pri kúpe drobného majetku do 30 tis. Sk, je predávajúci, ktorý s týmto majetkom nikdy nepoknikal nejako obmedzený výškou sumy z hľadiska zákona o dani z príjmu. Ide mi hlavne o toho predávajúceho.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Skús to trošku objasniť, lebo z tohto vlastne neviem zistiť o čo ti ide?

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    O to mi ide, aby predávajúci nemal žiadnu povinnosť z dane príjmu FO, aby tento príjem nemusel zdaniť.
    ESTER
    O to mi ide, aby predávajúci nemal žiadnu povinnosť z dane príjmu FO, aby tento príjem nemusel zdaniť.
    Ak som tomu dobre pochopila, predávajúci nie je asi podnikateľ!? Ak nemá iný príjem a teda celkom za rok nepresiahol sumu 40416,-Sk, tak nemusí podávať daňové priznanie, teda nemusí nič zdaňovať. Ale ak má iný príjem /napr.zo zamestnania/ vypýta si potvrdenie o vyplatenej mzde a zaplatených preddavkoch a mal by si to pripočítať a urobiť si DP typu "A". ...V niektorých príspevkoch na PORADE sa dozvieš ešte iné podrobnosti, len sa poobzeraj, hľadaj napr. pod "Daň z príjmu"
    Dobrú chuť k obedu!

    -opravujem sa typu "B"!!
    Naposledy upravil vierka čertík : 05.03.05 at 11:59 Dôvod: chybička sa vlúdila

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    §9 ods. 2d) ZDP hovorí o tom, že od dane je oslobodený príjem z predaja hnuteľnej veci, okrem vecí, ktoré boli zahrnuté v obchodnom majetku ...

    Ja by som žiadne DP nepodávala.

    darinasv je offline (nepripojený) darinasv

    darinasv
    Súhlasím s Ľubou, predaj hnuteľných vecí nezahrnutých v obchodnom majetku je od dane oslobodený (v akejkoľvek výške)
    Ja by som tiež DP nepodávala

    Náku drobného majetku na KPZ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.