Zavrieť

Porady

storná a opravné doklady v ERP

Prosím poraďte mi. Kontrolór chce dodaniť nepodložené opravné doklady z ERP. Opravy sú robené v rámci dokladu, ktorý si vlastne kupujúci ponechá. Napr. predavačka si pomýli kód výrobku, stornuje ho a na ten istý blok dá aj správny kód, takže nie je to vrátenie výrobku. Ako sa brániť? Na uchovávaných kópiách sa to dá vyhladať, ale je to časovo náročné. Dá sa ešte nejako brániť? Má niekto s tým skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Tiež som mala kontrolu a veľmi špekulovali nad stornami, ale keď sme im ukázali archív s kontrolnými páskami, rozmotávať sa im to nechcelo a radšej na to zabudli.

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    baranovicova
    Tiež som mala kontrolu a veľmi špekulovali nad stornami, ale keď sme im ukázali archív s kontrolnými páskami, rozmotávať sa im to nechcelo a radšej na to zabudli.
    A to , ze ste ich mali zmotane nenamietali. My totiz tie pasky riadne strihame po blockoch a lepime. Toto mame potom ako podklad jednak k evidencii skladu a aj DPH. Mali sme dan.kontroly a tie kontrolorky neboli prekvapene, skor sa mi zdalo, ze tak to ma byt podla ich reakcie.

    storná a opravné doklady v ERP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.