Zavrieť

Porady

Výpočet zásob

Dobrý den prajem,nedavno som si otvorila mensi podnik/bar/,vediem JÚ a potrebovala by som poradit,kedze sa s tým stretavam prvykrat,potrebovala by som nejaky vypocet ako vypocítam stav zasob ku koncu roka, kedze mi to bude treba k výkazu k danovemu priznaniu. Neviem si s tym poradit,prosim o nejaky postup k vypocitaniu ako to vy robite. dakujem velmi pekne za ochotu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    Ano,dakujem za link pripojeny k tejto teme, ale aj tak mam v tom chaos,ako sa dopracujem k výpočtu zásob,myslela som ci nato nema niekto nejaky vzorec ktory by mi pomohol, napr. ako sa to robi ked nakupim trebars tovar za 100.000 a predam ho za trebars 150.000,- kedze v bare nakupujem alko, nealko a nató sa dava este prirazka. prosim poradte mi niekto

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    Prosím,prosím už som hľadala kade-tade po porade a kedze som nenasla nic,co by mi pomohlo,tak vopred dakujem dobrej dusi za pomoc.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Johanka Vám priložila link v ktorom v príspevku číslo 42 ste mali priloženú skutočne dobrú pomôcku od Danila , podľa ktorej skutočne je možné zvoliť postup ako aj z rád poraďákov v iných príspevkoch .

    Ja ten link Vám tu znovu pripájam .
    http://www.akopodnikat.sk/index.php?...d=31&Itemid=77

    Teraz máte možnosť zhodnotiť rok 2007 , aký problém Vám spôsobil nevedený sklad . Pevne verím že v roku 2008 budete poučená .

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    dakujem vam pekne za ochotu,ńaozaj,len ja nevíem akosi tomu fakt nerozumiem,ja som si to aj stiahla tu prilohu,asi by mi pomohlo vysvetlenie na konkretnom pripade ktory ja potrebujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ali8 Pozri príspevok
    dakujem vam pekne za ochotu,ńaozaj,len ja nevíem akosi tomu fakt nerozumiem,ja som si to aj stiahla tu prilohu,asi by mi pomohlo vysvetlenie na konkretnom pripade ktory ja potrebujem.
    V skratke :
    V Knihe zásob , alebo na skladových kartách si na základe nákupu tovaru, tento tovar prijmete na sklad s dátumom nákupu, v množstve a v nákupnej cene podľa druhu tovaru do stĺpca príjem - prírastok

    Predaj tovaru na základe PLU uzávierky podľa jednotlivých položiek si budete zapisovať do stĺca výdaj - úbytok .

    Medzi príjmom a výdajom vyčíslite zostatok - taktiež v nákupných cenách .

    Dôležité je , aby tovar bol v RP naprogramovaný presne , podľa jeho názvu .
    Takto ak robíte evidenciu počas roka ,tak napr. k 31.12.2007 nie je problém spraviť inventarizáciu a vyčísliť hodnotu tovar na sklade .

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    cize ked som to spravne pochopila,keby som spocitala vsetok tovar co bol kupeny za cely rok/blocky+faktury/, a odpocitala od toho vsetky mesacne uzavierky,/ale tie su aj s rabatom/,vysiel by mi stav zasob ku koncu roka?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zamerali ste sa len na finančnú stránku , Vy musíte mať komplet invetúru , zatiaľ Vám prikladám skladovú kartu, čo sa nachádza tu na Porade v dokumentoch a pozrite si ten vzor, okrem finančného vyjadrenia je tam aj evidencia v kusoch .Pokúsim sa niekde nájsť ešte Inventúrny súpis skladu a priložím .

    http://www.porada.sk/189664-post3.html

    Tu prikladám "DOKUMENTY" nachádzajú sa hore na lište , tam si vyhľadajte ...Príjemku na sklad , Výdajku na sklad

    http://www.porada.sk/downloads.php?do=cat&id=12
    Naposledy upravil Zita5 : 15.01.08 at 10:37 Dôvod: Doplnenie linku - Inv.súpis.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Ja by som sa chcela opýtať, ako zistím zásoby, keď SZČO nemá sklad, všetok tovar dáva do regálov v predajni-darček.predmety. Nemá sklad. karty. Ď

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    sybila3 Pozri príspevok
    Ja by som sa chcela opýtať, ako zistím zásoby, keď SZČO nemá sklad, všetok tovar dáva do regálov v predajni-darček.predmety. Nemá sklad. karty. Ď
    31.12.2007 mala urobiť aspom fyzickú inventúru v merných jednotkách a v skladových cenách...

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Takže poviem majiteľovi, aby urobil inventúru a nahlásil mi sumu, ktorú je potrebné evidovať do výkazu majetku a záväzkov?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    sybila3 Pozri príspevok
    Takže poviem majiteľovi, aby urobil inventúru a nahlásil mi sumu, ktorú je potrebné evidovať do výkazu majetku a záväzkov?
    Áno, ale ak ju neurobil k 31.12., tak teraz by mal aktuálnu inventúru opraviť o nakúpený a predaný tovar...

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    sybila3 Pozri príspevok
    skladové ceny, sú ceny za ktoré tovar bol nakúpený?
    V podstate áno. Ak sa nákupné ceny nemenili, tak ich neovplyvní ani metóda, ktorá sa použije pri oceňovaní zásob...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.