Zavrieť

Porady

Danove priznanie, praca v CR a v SR

Ahojte,

som absolvent VS, po skole som pracoval 3 mesiace v CR ako zamestanec ceskej spolocnosti so sidlom v CR (mal som primy len zo zavislej cinnosti a aj odvody, ktore za mna odvadzali, boli v Cechach) a potom 1 mesiac v SR ako zamestnanec slovenskej spolocnosti. To vsetko bolo pocas roku 2007.


Ake danove priznanie mam podat a v kde? Mal by som podal aj danove priznanie v CR alebo iba na Slovensku?

diky za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    maserati Pozri príspevok
    Ahojte,

    som absolvent VS, po skole som pracoval 3 mesiace v CR ako zamestanec ceskej spolocnosti so sidlom v CR (mal som primy len zo zavislej cinnosti a aj odvody, ktore za mna odvadzali, boli v Cechach) a potom 1 mesiac v SR ako zamestnanec slovenskej spolocnosti. To vsetko bolo pocas roku 2007.

    Ake danove priznanie mam podat a v kde? Mal by som podal aj danove priznanie v CR alebo iba na Slovensku?

    diky za pomoc
    Daňové priznanie podáš v SR, typ A. Mal si príjmy iba zo závislej činnosti.

    maserati je offline (nepripojený) maserati

    maserati
    celkom to nechapem, odvody za mna odvadzali v CR a aj dan som tam odvadzal, potom jeden mesiac som pracoval v SR a tu za mna platili vsetky odvody. BUdem musiet podat aj danove priznanie v CR a ptom az v SR?

    pre mna je to dost komplikovane

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Áno , najprv v ČR, potom v SR z celosvetových príjmov. Daň zaplatenú v ČR si v zmysle zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia započítaš na daňovú povinnosť v SR.
    Nečuduj sa, že si z toho mimo, Je to ťažká problematika aj pre účtovníkov .

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Johanka Pozri príspevok
    Áno , najprv v ČR, potom v SR z celosvetových príjmov. Daň zaplatenú v ČR si v zmysle zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia započítaš na daňovú povinnosť v SR.
    Nečuduj sa, že si z toho mimo, Je to ťažká problematika aj pre účtovníkov .
    A v ČR nie je hranica príjmu, do ktorého sa nemusí podávať DP?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Veru neviem .... Ale ak platil nejaké preddavky a je šanca na ich vrátenie, škoda nepodať ... Pri kombinácii príjmoch je potrebné zvážiť postup,hlavne pri použití metódy zápočtu ... závisí od pomeru príjmov zo zdrojov v zahraničí k celosvetovým príjmom .

    maserati je offline (nepripojený) maserati

    maserati
    Dakujem za Vase nazory, tak skusim podat najprv danove priznanie v CR a potom v SR, asi to bude v pohode,

    Ak by mal este nietko dobru radu tak vopred dakujem.

    Danove priznanie, praca v CR a v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.