Zavrieť

Porady

predčasne ukončený leasing

Prosim o informciu,čo všetko musím zaučtovať a čo všetko mi ako daňovníkovi vyplýva z predčasne ukončeného leasingu?prenajali sme osobny automobil s pravom odkupenia po 36-tich mesiacoch trvania zmluvného vzťahu-vznik zmluvneho vzťahu:1.5.2003-ukončiť ho chceme 7-8/2004
otázka:náklady - teda aj prvú zvýšenú platbu-som rovnomerne rozpúšťala týchto desať mesiacov na účte 518AE,ale v roku 2003 som si uplatnila menšie náklady, než v skutočnosti v tom roku boli-tento rok by som zas k datumu ukončenia zmluvy mala na účte vyššie naklady, než ich mam skutočne-čo s nakladami, ktoré som si už doteraz uplatnila a čo s tými, ktoré ešte nemam uplatnené?aký dopad ma z danoveho hladiska predčasne ukončený leasing na už uplatnené náklady?Dakujem za všetky námety,podnety či informácie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Potrebovala by som posúdiť správnosť postupu pri prepočítaní predčasného odkúpenia predmetu LZ. V prílohe uvádzam tabuľku podľa ktorej som sa snažila si urobiť prepočet v zmysle zákona o DP. Neviem, či som na to išla správne a preto by som potrebovala názory iných. Možno niekto už má s tým praktické skúsenosti a určí mi smer ako to urobiť. S pozdravom Edita

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ak by sa našiel niekto, kto má už praktické skúsenosti s predčasne odkúpeným predmetom lízingu a poradil, bola by som vďačná. Akosi si s tým neviem rady a v mojom okolí nie je nikto s týmto problémom. Ďakujem Edita

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Prosím Vás máte niekto skúsenosť s predčasne ukončeným leasingom z dôvodu havárie - totálnej škody???

    Auto sme obstarali v 3/2005, od 3/2005 boli zaplatene:
    1. zvýšená splátka+10 splátok(posledná 8.12.05).

    K havárii došlo už 23.10.05, ale konateľ zabudol zrušiť trvalý príkaz, čiže leasingovej spoločnosti boli zaplatené 2 splátky už počas nepoužívania automobilu.

    Prišiel nám už aj predbežný predpis náhrady škody od poisťovne.

    Čo mi z tohto všetko vyplýva???

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Prosím, neviete mi pomôcť?
    misurka
    Prosím Vás máte niekto skúsenosť s predčasne ukončeným leasingom z dôvodu havárie - totálnej škody???

    Auto sme obstarali v 3/2005, od 3/2005 boli zaplatene:
    1. zvýšená splátka+10 splátok(posledná 8.12.05).

    K havárii došlo už 23.10.05, ale konateľ zabudol zrušiť trvalý príkaz, čiže leasingovej spoločnosti boli zaplatené 2 splátky už počas nepoužívania automobilu.

    Prišiel nám už aj predbežný predpis náhrady škody od poisťovne.

    Čo mi z tohto všetko vyplýva???

    janeco je offline (nepripojený) janeco

    janeco
    Pripájam pomocnú tabuľku na výpočet daňového posúdenia predčasného ukončenia leasingu (po starom) a zaúčtovanie jeho vysporiadania.
    Dúfam, že Vám pomôže, mám to odobrené aj auditorom.

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    janeco Pozri príspevok
    Pripájam pomocnú tabuľku na výpočet daňového posúdenia predčasného ukončenia leasingu (po starom) a zaúčtovanie jeho vysporiadania.
    Dúfam, že Vám pomôže, mám to odobrené aj auditorom.
    Prečo sa opravovala suma odpisu na 11 mesiacov? Veď u prenajímateľa bola zostatková cena k 31.12. predchádzajúceho roku a odpisuje na konci roka, keď má auto v majetku.
    Naposledy upravil heja3 : 22.02.07 at 11:14 Dôvod: ide sa podľa starých odpisov zák 366/1999

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Včera som si naštudovala všetko, čo sa týka predčasne ukončeného leasingu-toho "starého!. Viem, že treba prepočítať odpisy, porovnať to so sumou,ktorá je v nákladoch a vyčísliť rozdiel, o ktorý sa upraví zákald dane.
    Mám však problém s tým, že všade som našla príklady predčasného ukončenia leasingu v prípade, ak leasing trval 3 roky. My sme mali splátky rozpočítané na 5 rokov a leasing sa ukončil po 4 rokoch, t.z.,že
    - splátky mám v nákladoch v r.2002 (6 mesiacov), 2003, 2004, 2005 a 2006 (5 mesiacov)
    - ak si vypočítam odpisy na 3 roky, tak rok 2005 a 2006 nemám s čím porovnávať, aj keď by som odpisy rozpočítala na 4 roky, tak určite nemám s čím porovnať rok 2006

    Poradí niekto skusenejší ako to vyriešiť?
    ďakujem

    predčasne ukončený leasing

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.