Zavrieť

Porady

Rodicovska + dohoda o pracovnej cinnosti

Dobry, potrebujem poradit som momentalne na rodicovksej dovolenke ,ale ponukla sa mi praca na dohodu v inej firme ako mam trvaly pracovny pomer ....rodicovsky prispevok by mi mal ostat vyplacany nadalej ...mam nejaku oznamovaciu povinnost voci socilnemu uradu? odvody za mna aj nadalej bude platit stat? a este ako vypocitam cistu mzdu ,ked hruba je 8tis na dohodu ? dakujem za radu
Usporiadat
gokko gokko

gokko je offline (nepripojený) gokko

Rodičovský príspevok môžeš poberať naďalej, len musíš potvrdiť sociálnej poisťovni, resp. vybavuje sa to tam, kde rodinné prídavky, že si schopná aj naďalej sa riadne starať o dieťa. Odvody platí naďalej štát, ale zamestnávateľ je povinný ťa z dohody prihlásiť do SP - platí za teba do garančného a úrazového fondu . Ak podpíšeš vyhlásenie, tak máš nárok aj na nezdaniteľnú čiastku 8208 Sk/mesačne, takže potom hrubá mzda sa v tvojom prípade rovná čistej.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
gokko Pozri príspevok
Rodičovský príspevok môžeš poberať naďalej, len musíš potvrdiť sociálnej poisťovni, resp. vybavuje sa to tam, kde rodinné prídavky, že si schopná aj naďalej sa riadne starať o dieťa. Odvody platí naďalej štát, ale zamestnávateľ je povinný ťa z dohody prihlásiť do SP - platí za teba do garančného a úrazového fondu . Ak podpíšeš vyhlásenie, tak máš nárok aj na nezdaniteľnú čiastku 8208 Sk/mesačne, takže potom hrubá mzda sa v tvojom prípade rovná čistej.
Neviem či sa môže podpísať vyhlásenie, keď má prac.zmluvu v inej firme, odkiaľ nastúpila na MD.
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
gokko Pozri príspevok
Rodičovský príspevok môžeš poberať naďalej, len musíš potvrdiť sociálnej poisťovni, resp. vybavuje sa to tam, kde rodinné prídavky, že si schopná aj naďalej sa riadne starať o dieťa.
Tak tomuto nerozumiem. Zrejme si mal/a na mysli, že to treba oznámiť ÚPSVaR, ktorý rodičovský príspevok vypláca (takisto aj prídavky) túto okolnosť a uviesť osobu, ktorá sa v čase neprítomnosti stará o dieťa (teda pokiaľ nie je v škôlke dotovanej štátom, lebo potom nárok na rodičovský príspevok nie je).
0 0
Casia Casia

Casia je offline (nepripojený) Casia

o dieta sa mi bude starat mama ,kym budem v praci ....musim to teda nahlasit na USPV a R ? ...ake vyhlasenie treba podpisat aby som mala narok na tu nezdanitelnu ciastku a je to vobec mozne pokial som teda z inej firmy isla na RD ,kde mam zmluvu na dobu neurcitu ? vdaka
0 0
gokko gokko

gokko je offline (nepripojený) gokko

áno, presne to som mala na mysli, napísala som to zle...
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Moja skúsenosť z dnešného rána - prišla som na ÚPSaR na KE II. a chcela som oznámiť, že som na RD a uzavrela som dohodu o prac. činnosti. Chcela som im tam dať vyhlásenie, že dieťa nedávam do štátnej škôlky a teta pracovníčka mi povedala, že nič nahlasovať nemusím, že im to nahlasujú škôlky.
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Prosím poraďákov o radu
mám zamestnankyňu ktorá poberá rodičovský príspevok a naša firma s ňou uzatvorila trvalý pracovný pomer, Aké odvody platí táto zamestnaňkyňa do sociálnej a zdravotnej poisťovne??
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Odvody v takej výške ako ostatní zamestnanci :
zdrav. 4 %, nemoc. 1,4 %, starobné 4 %, inval. 3 % a poist. v nezamest. 1 %
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Ešte mám jednu otázku: Aj zamestnávateľ odvádza za zamestnankyňu ktorá poberá rodičovský príspevok, do zdravotnej a sociálnej poisťovne tak ako za ostatných zamestnanov??
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Áno.
0 0
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

Arava Pozri príspevok
Ešte mám jednu otázku: Aj zamestnávateľ odvádza za zamestnankyňu ktorá poberá rodičovský príspevok, do zdravotnej a sociálnej poisťovne tak ako za ostatných zamestnanov??
ako za každého iného zamestnanca
0 0
Casia Casia

Casia je offline (nepripojený) Casia

Dobry den, chcem este poprosi o informaciu, zacala som nakoniec pracovat od 1.2.08 popri RD na dohodu o pracovnej cinnosti. Moja odmena je 8tis v hrubom, podpisala som vyhlasenie , takze je to aj 8tis. v cistom . Musim si na buduci rok podat danove priznanie ? Budem potom este nieco doplacat ....myslim zdravotnej, socialnej poist. a pod., ked moj prijem z dohody za tento rok bude 88tis + rodicovsky prispevok ? DAKUJEM
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Casia Pozri príspevok
Dobry den, chcem este poprosi o informaciu, zacala som nakoniec pracovat od 1.2.08 popri RD na dohodu o pracovnej cinnosti. Moja odmena je 8tis v hrubom, podpisala som vyhlasenie , takze je to aj 8tis. v cistom . Musim si na buduci rok podat danove priznanie ? Budem potom este nieco doplacat ....myslim zdravotnej, socialnej poist. a pod., ked moj prijem z dohody za tento rok bude 88tis + rodicovsky prispevok ? DAKUJEM
Môžeš požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane. Príjem na dohodu nezakladá účasť na sociálnom ani zdravotnom poistení. Rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka, nie je považovaný za príjem ....
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Arava Pozri príspevok
Ešte mám jednu otázku: Aj zamestnávateľ odvádza za zamestnankyňu ktorá poberá rodičovský príspevok, do zdravotnej a sociálnej poisťovne tak ako za ostatných zamestnanov??
A aj štát odvádza naďalej príspevky do soc. poisťovne?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

bea Pozri príspevok
A aj štát odvádza naďalej príspevky do soc. poisťovne?
Ak je prihlásená ako poistenec štátu (starostlivosť o dieťa), tak aj ak má dohodu, štát platí za ňu poistné na starobné poistenie.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak je prihlásená ako poistenec štátu (starostlivosť o dieťa), tak aj ak má dohodu, štát platí za ňu poistné na starobné poistenie.
Pracuje na kratší pracovný pomer a zamestnávateľ za ňu odvádza poistné. Ale je stále na rodičovskom príspevku. Aj vtedy to platí?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak je prihlásená ako poistenec štátu (starostlivosť o dieťa), tak aj ak má dohodu, štát platí za ňu poistné na starobné poistenie.
bea Pozri príspevok
Pracuje na kratší pracovný pomer a zamestnávateľ za ňu odvádza poistné. Ale je stále na rodičovskom príspevku. Aj vtedy to platí?
Keďže je zamestnaná, aj keď na kratší pracovný pomer, ale už je v SP prihlásená ako zamestnanec, a odvody odvádza ona sama z príjmu a rovnako aj zamestnávateľ. Nie je už teba pre SP poistencom štátu, to by bola len vtedy, keby pracovala na dohodu.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Veď práve to som si aj ja myslela, ale nebola som si istá. Ide o moju dcéru, ktorá dostala výpis z DSS za minulý rok a objavujú sa jej tam každý mesiac odkedy pracuje dva odvody zo soc. poisťovne. Z toho mi vyplynulo, že za ňu platí ešte aj štát a to teda bude treba dať nejako do poriadku.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Žena, ktorá je súčasne zamestnancom - a po prerušení povinného dôch. poistenia zamestnanca je po návrate do zamestnania znova dôchodkovo poistená ako zamestnanec, nie je poistencom štátu. Musí sa prostredníctvom RLFO ako poistenec štátu odhlásiť. Za nesplnenie tejto povinnosti hrozia pokuty...
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Uff, tak to sa bude musieť rýchlo odhlásiť, ako poistenec štátu. Mne to veru ani nenapadlo a keby mi nebola ukázala ten výpis, tak neviem ...
Vďaka všetkým za rady.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať