Zavrieť

Porady

Príjem zo záv.činnosti v ČR a SR - daň. priznanie

Prosím poraďte mi na moju otázku:

Manžel mal príjem zo závislej činnosti v roku 2004 od jan. až (polovica) júla na Slovensku vo výške 127 735, odvody 14 043, daň 12 638. Potom sa zamestnal v ČR a mal príjem zo záv. činnosti 154 053 Kč, odvody 19 262 Kč a daň 22 657 Kč. V ČR mu urobili ročné zúčtovanie a vrátili daň vo výške 8 152 Kč. Postupovala som správne, ak som to prepočítala priemerným ročným kurzom 1,255 a v daň. priznaní A som to vypísala:
r. 32 - príjem zo SR a ČR
r. 33 - odvody zo SR a ČR
ďalšie riadky sú mi jasné
r. 45 - príjem z ČR
r. 46 - daň z ČR (neviem či mám tam dať daň zrazenú zamestnávateľom v ČR alebo rozdiel zaplatenej dane a vráteného preplatku z ročného zúčtovania) !!!!!
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepelipi je offline (nepripojený) pepelipi

    pepelipi
    Prosím pomôžte mi, neviem ako s tou daňou na r. 48. Nikto sa nestretol s ročným zúčtovaním v ČR a daňové priznanie v SR?

    lelgab je offline (nepripojený) lelgab

    lelgab
    Ahoj,

    ja by som pocitala s priemernym kurzom len za obdobie v ktorom pracoval v ČR, t.j. od 08-12/2004 /1,2674/, prepocitala som tvoj pripad /ratala som len s nezdanitelnou castou na danovnika - ziaden danovy bonus, ani odpocet na manzelku a vysiel mi nedoplatok /dan na uhradu vo vyske 7.680,- Sk. Mas podobny vysledok aj ty?

    janka je offline (nepripojený) janka

    janka
    ja som robila daňové priznanie tak, že všetky príjmy si zdaňoval v SR a môžem vedieť čo ste dokladali za tie mesiace za ktoré mal príjem v SR?????

    pepelipi je offline (nepripojený) pepelipi

    pepelipi
    Nedopočítala som to, lebo neviem, či mam počítať daň v ČR ktorú mu zrazili, aby odpočítať od toho vrátku dane. Takže neviem, čo mam uviesť v riadku 46.
    Buď zrazená daň v ČR - 22 657,- Kč, alebo
    Zrazená daň v ČR mínus vrátená daň pri ročnom zúčtovaní:
    22 657 - 8 152 = 14 505,- Kč

    pepelipi je offline (nepripojený) pepelipi

    pepelipi
    Dokladala som potvrdenia zúčtovaných a vyplatených príjmoch od zamestnávateľov, u ktorých pracoval v SR. Z ČR mam len ročné zúčtovanie.

    lelgab je offline (nepripojený) lelgab

    lelgab
    este jedna pomocka, da sa aj na WWW stranke danoveho uradu www.drsr.sk vyplnit danove priznanie, a je tam zabudovana funkcia - vedie ta k spravnemu vysledku ked do suctovych riadkov kliknes 2x. Maj sa

    Príjem zo záv.činnosti v ČR a SR - daň. priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.