Zavrieť

Porady

Zoznam remeselných živností

Prosím o radu:
Ministerstvo vnútra vypracovalo dokument v ktorom vymenúva činnosti patriace pod remeselnú činnosť. Tento dokument má tri stĺpce.
1. stĺpec: Remeselné činnosti. 2. stĺpec: Charakteristika odboru.
3. Stĺpec: Voľné živnosti / čiastkové súvisiace živnosti / Z toho som pochopila, že na činnosti v 3. stĺpci nie je potrebné mať odbornú spôsobilosť. Ale som nepochopila, že či na činnosti uvedené v 3. stĺpci je možné si uplatniť
60% paušálne výdavky. konkrétne sa mi jedná o živnostníka, ktorý má v živnosti uvedené a celý rok aj vykonával stierkovanie -tenkostenné omietky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    1MAMKA Pozri príspevok
    Prosím o radu:
    Ministerstvo vnútra vypracovalo dokument v ktorom vymenúva činnosti patriace pod remeselnú činnosť. Tento dokument má tri stĺpce.
    1. stĺpec: Remeselné činnosti. 2. stĺpec: Charakteristika odboru.
    3. Stĺpec: Voľné živnosti / čiastkové súvisiace živnosti / Z toho som pochopila, že na činnosti v 3. stĺpci nie je potrebné mať odbornú spôsobilosť. Ale som nepochopila, že či na činnosti uvedené v 3. stĺpci je možné si uplatniť
    60% paušálne výdavky. konkrétne sa mi jedná o živnostníka, ktorý má v živnosti uvedené a celý rok aj vykonával stierkovanie -tenkostenné omietky.
    Podľa mňa tá práca nie je remeselná činnosť. Takže 40% paušál.

    megyzah je offline (nepripojený) megyzah

    megyzah
    1MAMKA Pozri príspevok
    Prosím o radu:
    Ministerstvo vnútra vypracovalo dokument v ktorom vymenúva činnosti patriace pod remeselnú činnosť. Tento dokument má tri stĺpce.
    1. stĺpec: Remeselné činnosti. 2. stĺpec: Charakteristika odboru.
    3. Stĺpec: Voľné živnosti / čiastkové súvisiace živnosti / Z toho som pochopila, že na činnosti v 3. stĺpci nie je potrebné mať odbornú spôsobilosť. Ale som nepochopila, že či na činnosti uvedené v 3. stĺpci je možné si uplatniť
    60% paušálne výdavky. konkrétne sa mi jedná o živnostníka, ktorý má v živnosti uvedené a celý rok aj vykonával stierkovanie -tenkostenné omietky.
    Prosím Vás a kde by som našla takýto zoznam? Podnikateľ má v živnostenskom liste napísané : služby v rámci lesníctva a ťažby dreva. teraz neviem, či tam dať 40% alebo 60%? Ďakujem.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Pozri si stránku ministerstva vnútra SR, Sekciu verejnej správy, odbor živnostenského podnikania - tam máš zoznam remeselných živností.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    megyzah Pozri príspevok
    Prosím Vás a kde by som našla takýto zoznam? Podnikateľ má v živnostenskom liste napísané : služby v rámci lesníctva a ťažby dreva. teraz neviem, či tam dať 40% alebo 60%? Ďakujem.
    Nedajte sa pliesť názvom témy , ale tu máte prilepené Vymedzenie remeselných živností .
    http://www.porada.sk/981576-post27.html

    megyzah je offline (nepripojený) megyzah

    megyzah
    Zita5 Pozri príspevok
    Nedajte sa pliesť názvom témy , ale tu máte prilepené Vymedzenie remeselných živností .
    http://www.porada.sk/981576-post27.html
    Zitka ďakujem, veľmi mi to pomohlo, aj keď si myslím, že ťažba dreva je taká drina, že by si zaslúžil tiež 60 % paušál.

    Zoznam remeselných živností

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.