Zavrieť

Porady

Predčasne ukončený leasing

Dobrý večer,
30.11. 2007 sme predčasne ukončili leasing nakladača, ktorý mal trvať ať do 08/2008. Začiatok bol v 09/2004. Nakladač sme potom predali až v januári 2008, teda k 31.12.2007 sme ho mali v majetku.
Keď budem prepočítavať odpisy, mám porovnávať odpisy z leasingu k 30.11.2007 s odpismi vyrátamými k 31.12. roku 2007? Mne totiž vychádza, že v tom prípade, budem musieť daňový základ znížiť, pretože zvýšim odpisy. A zostatková cena bude k 31.12.2007 už podľa tých prepočítaných odpisov.
Napr. Odpisy počas leasingu 991000/k 30.11.2007/ ale zrýchlené odpisy k 31.12.2007 sú 1 018 000.
Ešte sa chcem opýtať, keď mi na účete 474 vznikol po začtovaní predajnej ceny preplatok, tak ho môžem zaúťtovať 548/474 a tiež poplatok za predčasné ukončenie zmluvy som účtovala 548/325.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jks je offline (nepripojený) jks

    jks
    Medzitým som zháňala iné informácie k môjmu prípadu a zistila som, že keďže som evidovala majetok k 31.12.2007 môžem uplatniť do daňových výdavkov zrýchlené odpisy. Z toho mi teda vyplýva, že aj zostatková cena bude po uplatnení týchto odpisov.
    Dúfam, že leasingové úroky uplatnené do 30.11.2007 ostanú v daň. výdavkoch.
    To čo mám na 548 mi vychádza, že nebude daňovým výdavkom.
    Môže byť?

    Predčasne ukončený leasing

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.