Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o info. Minulý rok som bola do mája doborovoľne nezamestnaná.Od júna som bola na Úrade práce a počas toho som bola od júla do septembra pracovať na dohodu o vykonaní práce. Od septembra som zamestnaná na HPP u živnostníka. Mám si podať za rok 2007 DP typu A alebo ročné zučtovanie dane? Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Môžeš požiadať svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovanie dane.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lennca Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som poprosiť o info. Minulý rok som bola do mája doborovoľne nezamestnaná.Od júna som bola na Úrade práce a počas toho som bola od júla do septembra pracovať na dohodu o vykonaní práce. Od septembra som zamestnaná na HPP u živnostníka. Mám si podať za rok 2007 DP typu A alebo ročné zučtovanie dane? Dík
    AK si nemala iné príjmy, len zo ZČ, tak môžeš požiadať zamestnáv. o vykonanie RZD do 15.2.2008.

    lennca je offline (nepripojený) lennca

    lennca
    Dík za rýchlu odpoveď. Môžem požiadať zamesnávateľa o ročné zúčtovanie daní, lenže on to vôbec nevie. Čiže si to musím urobiť sama, len neviem ako. Mohla by som to zvládnuť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lennca Pozri príspevok
    Dík za rýchlu odpoveď. Môžem požiadať zamesnávateľa o ročné zúčtovanie daní, lenže on to vôbec nevie. Čiže si to musím urobiť sama, len neviem ako. Mohla by som to zvládnuť?
    Na stránke www.drsr.sk, nájdeš tlačivko,vypíšeš a dáš zamestnáv.

    lennca je offline (nepripojený) lennca

    lennca
    ďakujem, pokúsim sa to vyplňiť, lenže môj zamestnávateľ nevie čo s tým má robiť? Kam to mám zaniesť ja? Na daňový úrad?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lennca Pozri príspevok
    ďakujem, pokúsim sa to vyplňiť, lenže môj zamestnávateľ nevie čo s tým má robiť? Kam to mám zaniesť ja? Na daňový úrad?
    Ročné zúčtovanie Ti musí spraviť cez mzdu, potom poslať hlásenie na DU do 31.3.2008.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Natíska sa otázka, ak neovláda ročné zúčtovanie dane a prácu okolo miezd, kto spracovával mzdy počas roka?

    lennca je offline (nepripojený) lennca

    lennca
    Ja som si robila mzdy sama. Ale dostávam iba minimálnu mzdu, takže môžem si to ročné... urobiť tiež?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lennca Pozri príspevok
    Ja som si robila mzdy sama. Ale dostávam iba minimálnu mzdu, takže môžem si to ročné... urobiť tiež?
    Ak si mala min.mzdu tak vlastne výsledkom RZD bude 0,- SK.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.