Zavrieť

Porady

Priznanie DPH

dobry den, chcem vas poprosit o radu.

V january tohto roku som sa stal zivnostnikom popri zamestnani a aj dobrovolnym platcom DPH. Zatial som nemal ziadne primi ani vydaje a na ucet som si vlozil iba sumu 2000,-sk na poplatky za vedenie uctu. Mam ako stvrtrocny platca dane robit priznanie k DPH? Ak ano, tak na aky typ formularu?

dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    MazeTue
    dobry den, chcem vas poprosit o radu.

    V january tohto roku som sa stal zivnostnikom popri zamestnani a aj dobrovolnym platcom DPH. Zatial som nemal ziadne primi ani vydaje a na ucet som si vlozil iba sumu 2000,-sk na poplatky za vedenie uctu. Mam ako stvrtrocny platca dane robit priznanie k DPH? Ak ano, tak na aky typ formularu?

    dakujem.
    Do 25.4.2005 musis podat DPH a označuje sa to križikom, že si nemal žiadne príjmy a výdaje s DPH. Teraz to tuším vychádza na sobotu takže sa podáva v najbližžší pracovný deň. Keď si sa raz registroval musíš podávať aj keď prázdne tlačivo

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ak si registrovaný platca DPH musíš podať DP aj nulové na tlačivo Daňové priznanie Daň z pridanej hodnoty nájdeš na stránke www.finance.gov.sk a vyznačuje sa tam na prvej strane. že v zdaň. období neznikla daňová povinnosť ani nárok na odpočítanie dane

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Evanka
    Áno, do 29. 3. 2005 (namiesto sviatku 25. 3. 2005).


    Aspoň niečo v tejto ťažkej chvíli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.