Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Prosím o radu: V roku 2003 bola vyrúbená zmluvná pokuta 1 mil SK, nebola zaplatená. V daňovom priznaní 2003 mal byť tento údaj uvedený ako odpočítateľná položka, ale nebola. Musím podať dodatočné daň. priznanie??

A ešte jedna otázočka: ak opravujem popri tom aj nejaké zabudnuté náklady, tak opravujem riadok 100 - základ dane, alebo to dávam v pripoč. a odpočitateľných položkách. Moc ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Prosím, pozrite sa niekto na mňa!!! A ešte na akom tlačive dávam opravné za rok 2003? Na starom, alebo na novom?

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Nedávaš opravné, ale dodatočné. A teda kvôli miliónu by som ho určite podala. Normálne doúčtuj všetko, čo treba a podaj ho. Tlačivo by som dala platné pre rok 2003.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Sany
    Nedávaš opravné, ale dodatočné. A teda kvôli miliónu by som ho určite podala. Normálne doúčtuj všetko, čo treba a podaj ho. Tlačivo by som dala platné pre rok 2003.
    No, podľa mňa, ak už mala za rok 2003 schválenú závierku, už by som v r. 2003 nič nedoúčtovávala, len to vysporiadala daňovo. Prípadne by som to doúčtovala v r. 2004 nedaňovo.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Ďakujem za pomoc, mám už nachystané dodatočné DP, len sa nemôžem dopátrať k tlačivu. Na stránke drsr ho majú, ale nemôžem tam napísať rok 2005 v dátume zistenia inej daňovej povinnosti ani v dátume vypracovania. Na formíku to je, ale tlačí mi len čísla, bez pozadia, teda musela by som mať tlačivo. Neviete ešte niečo poradiť? Ďakujem za ochotu.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Ospravedlňujem sa, že až teraz, ale zmohla ma chrípka ako 5. v poradí z našej rodiny. Ideš cez "vyplnenie tlačív na internete" - v pravom modrom stlpci na hlavnej stránke drsr a tam si vyberieš daňové aké potrebuješ - podľa období aj podľa subjektu (PO,FO). Konkrétne daňové za rok 2003 PO je na tejto adrese :https://www.drsr.sk/priznania/dppointernet.html

    Ale mne sa tam nedá napísať rok 2005 pri dátume zistenia daň. povinnosti.

    Dodatočné daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.