Zavrieť

Porady

s.r.o.

Ahojte,

prosim Vas, vie mi niekto poradit: vcera ma znamy poziadal o vyhotovenie danoveho priznania, minuly rok v sept. zalozil s.r.o. (internetovy obchod), nema ziadnych zamestnancov, su len dvaja spolocnici a konatel. Dal mi len nejake fakturky (najom, telefon...). Chcela by som Vas poprosit, kedze uz nemam vela casu na nastudovanie zakonov a sama som este danove priznanie pre s.r.o. nerobila, ako na to; na co si mam dat pozor, ake formulare dolozit k DP, a nejaky mensi postup, aby som nic nevynechala.
UZ SOM UPLNY CHODIACI CHAOS!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    najprv musia mať spravené podvojné účtovníctvo, pokiaľ nemajú, zaveď začiatoč. stavy - ZI spol. , koľko splatené, ZRF

    potom naúčtuješ náklady a ostatné veci, skrátka všetky doklady, pokiaľ budeš robiť v účtov. programe, vytlačíš si výsledovku a súvahu, HV sa rovná
    talčivá - DP PO, Výsledovka, Súvaha po 1x ako príloha + poznámky k účtov. závierke
    Mám podobný problém - Výsledovka to je výkaz ziskov a strát? a aké poznámky k účtov. závierke sa odovzdávajú

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Výsledovka je výkaz ziskov a strát. Poznámky k účtovnej závierke, ktoré vyplňuješ zo súvahy, si kúpiš v papiernictvem majú cca 30 strán.
    To si robíš srandu? Známy založil firmu v nov.2006 a má celkovo 20 účtovných položiek (čo na tých 30 strán napíše?)

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Uvádza iba tie hodnoty ktoré má. Samozrejme, že to nie je sranda, čo sa dá robiť? Tým lepšie pre neho, že nemá veľa položiek, aspoň rýchlo to urobí. Musíš tie poznámky vyplniť a podať s DP, bez srandy.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Milan Oravec Pozri príspevok
    Mám podobný problém - Výsledovka to je výkaz ziskov a strát? a aké poznámky k účtov. závierke sa odovzdávajú
    Vzhľadom na otázku a termín by som si dovolil navrhnúť - rýchlo navštív nejakú účtovníčku, účtovníka zo svojho okolia a presvedči ju (ho), nech Ťa zachráni od najhoršieho a nejaké priznanie podá, rýchlo urobí (dorobí) účtovníctvo a podá ho ešte raz.
    Na druhy výkazov sa budeš môcť opýtať pri ich podpisovaní.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    tie poznamky musia byt original z papiernictva alebo moze firma pouzit aj svoje poznamky?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Pokiaľ ja viem, poznámky musia byť originál, ich cena nie je horobilná, cca 15,- Sk.

    Gabca je offline (nepripojený) Gabca

    som zena :-) Gabca
    Kvietocek Pozri príspevok
    tie poznamky musia byt original z papiernictva alebo moze firma pouzit aj svoje poznamky?
    Poznamky mozu byt zakupene v papiernictve, alebo si ich mozes spracovat sama, ale musia mat dodrzany predpisany obsah, ktory je uvedeny v opatreni MF SR 4455/2003-92.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    K podávaniu DP PO mám otázku:
    pokiaľ za s.r.o. konajú dvaja konatelia spoločne (teda nie každý samostatne), daňové priznanie z PPO asi musia podpísať obaja ... či stačí iba jeden?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    petovsan Pozri príspevok
    K podávaniu DP PO mám otázku:
    pokiaľ za s.r.o. konajú dvaja konatelia spoločne (teda nie každý samostatne), daňové priznanie z PPO asi musia podpísať obaja ... či stačí iba jeden?
    Áno musia podpísať obaja, ak je tak uvedené v spoločenskej zmluve. Ináč sa môže DP považovať za nepodané.
    P.s. Je to to isté, ako keď sú v banke dva pospisové vzory a podpíše iba jeden príkaz je neplatný a neprijatý...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.