Zavrieť

Porady

Poznámky ak SZČO účtuje v PÚ ?

Nenašla som v Porade nikde takú vec, či SZČO, ak účtuje v PÚ musí tiež robiť Poznámky. Ja som len v tomto roku u jedného živnostníka prešla na PÚ a pravdupovediac sa mi nechce do Poznámok. Viete mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    june je offline (nepripojený) june

    june
    niekde tu uz boli poznamky riesene, a boli prilepene na stiahnutie aj take kratke na 1 stranu pre FO v PU.
    skus tu:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...ght=pozn%E1mky
    Naposledy upravil june : 17.03.05 at 06:40

    june je offline (nepripojený) june

    june
    nevieš mi poradiť k FO s podvojnym? Robim kamaratke ucto, za rok 2003 mala paušálnu daň. Môžem počiatočné stavy pokladne a banky zaúčtovať na 221,211/491? Počas roka potom účtujem jej výbery z účtu alebo z pokladne na jej osobnú potrebu na 491?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    june
    niekde tu uz boli poznamky riesene, a boli prilepene na stiahnutie aj take kratke na 1 stranu pre FO v PU.
    skus tu:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...ght=pozn%E1mky
    Ďakujem, ja mám vypracované krásne poznámky pre PO, ale dúfala som, že mi niekto napíše, že pre SZČO účtujúceho v PÚ nemusia byť

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    june
    nevieš mi poradiť k FO s podvojnym? Robim kamaratke ucto, za rok
    2003 mala paušálnu daň. Môžem počiatočné stavy pokladne a banky zaúčtovať na 221,211/491? Počas roka potom účtujem jej výbery z účtu alebo z pokladne na jej osobnú potrebu na 491?
    june, ak Ti to pomôže, pošlem TI v prílohe zaúčtované počiatočné stavy, ako som to ja robila pri prechode z JÚ do PÚ. Ako uvidíš, počiatočné stavy pokladne, banky ako aj majetok, pohľadávky a záväzky treba zaúčtovať voči 701 a rozdiel strán 701 účtuješ na 491. V priebehu roka osobnú potrebu účtuješ tak ako píšeš na 491.
    Pripnem aj Opatrenie, ktoré sa týka prechodu na PÚ.

    Poznámky ak SZČO účtuje v PÚ ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.