Zavrieť

Porady

Daňové priznanie PÚ a účet 595

V roku 2004 sme mali daňovú kontrolu, ktorá nám za rok 2002 dorubila daň vo výške 30.000,- Sk, túto daň mám zaúčtovanú na účte 595.
Vystavujem daňové priznanie a neviem, či účet 595 mám zahrnúť do nákladov v tabuľke F - Doplňjúce údaje riadok 2.
Alebo niekde inde? Prosím o pomoc. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja mám taký istý prípad a zahrnula som ho do nákladov v tab. F. Urobila som to preto, lebo, lebo v riadku 100 má byť rozdiel práve z tab. F (r. 1 - r. 2). Keby tam nebola zahrnutá daň z účtu 595, tak by mi ten rozdiel nesedel.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Je to tak. Ja som tú daň potom dávala ako položku zvyšujúcu výsledok hospodárenia r. 180. Dúfam, že to bude O.K.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Do riadku 180 si to dávala? To teraz vyzerá, že z dane ešte aj daň zaplatím? Nie je to divné?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    V riadku 100 v hospodárskom výsledku je zahrnutá daň v nákladoch. Keď som ju dala do r. 180, tak som ju vlastne "vyhodila" z nákladov a tým som zreálnila HV. Bol to vlastne nedaňový náklad. Takže z dane neplatíš daň!

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Na riadku 100 sa uvádza výsledok hospodárenia pred zdanením (t. j. rozdiel výnosov účtovaných na účtoch účtovej triedy 6 a nákladov účtovaných na účtoch účtovej triedy 5, okrem účtov 591,592,593,594 a 595). Takže v tabuľke F riadok 2 budú všetky náklady okrem účtu 595. A účet 595 bude zrejme potom na riadku 180 (ale to nie som si istá).

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ak na riadku 100 neuvádzaš HV s účtom 595, tak ten účet už neuvádzaš nikde. Lebo keby si ho potom uviedla na r. 180, tak by si tú daň ozaj zdanila.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Dada, ja som už z nákladov vyhodila 595 a aj z riadku 180 som vyhodila dodatočne vyrúbenú daň. SOm rada, že si sa nad tým zamyslela,bola by som urobila hlúposť! Daň sa mi síce nezmení, ale všetko je teraz inak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.