Zavrieť

Porady

DP-osoba oprávnená podať DP

tiež mám takú otázočku, koho napísať na DP ako osobu oprávnenú podať priznanie, tá osoba musí mať na DÚ splnomocnenie alebo je to proste ten, kto tam pôjde s tým priznaním???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jana123 je offline (nepripojený) jana123

    jana123
    Ahojte, hľadala som odpoveď na túto otázku, ale nenašla som. Takže ešte raz : V tlačive DP PO kto je osoba oprávnená na podanie daňového priznania za právnickú osobu ? Píšete sem konateľa alebo túto kolonku vypĺňate len v prípade ak má firma napr. daňového poradcu, ktorý za ňu podáva daňové priznanie ?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja tam píšem člena štatutárneho orgánu (konateľ, predseda predstavenstva).
    Podľa mňa je to slovko " podáva" zavádzajúce. Nezdá sa mi, že by sa to malo spájať s nejakou osobou, ktorá ponesie DP na DÚrad. Keď to pošlem poštou, čo by som tam napísala - poštára? .

    jana123 je offline (nepripojený) jana123

    jana123
    Mne sa skôr zdá, že by sa to malo vypĺňať iba v prípade, keď má PO nejakú oprávnenú osobu, ktorá za ňu koná v daňových veciach, napr. ten daňový poradca, ktorý ma aj splnomocnenie na daňovom úrade. Ja som u seba zistila, že za r. 2004 som tam neuviedla nič a za r. 2003 som tam napísala konateľa. A čo ostatní, vy tam tiež píšete konateľa ?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    jana123
    Mne sa skôr zdá, že by sa to malo vypĺňať iba v prípade, keď má PO nejakú oprávnenú osobu, ktorá za ňu koná v daňových veciach, napr. ten daňový poradca, ktorý ma aj splnomocnenie na daňovom úrade. Ja som u seba zistila, že za r. 2004 som tam neuviedla nič a za r. 2003 som tam napísala konateľa. A čo ostatní, vy tam tiež píšete konateľa ?
    Áno, píšem konateľa. Ale tiež mi to nie je celkom jasné.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    jana123
    Mne sa skôr zdá, že by sa to malo vypĺňať iba v prípade, keď má PO nejakú oprávnenú osobu, ktorá za ňu koná v daňových veciach, napr. ten daňový poradca, ktorý ma aj splnomocnenie na daňovom úrade. Ja som u seba zistila, že za r. 2004 som tam neuviedla nič a za r. 2003 som tam napísala konateľa. A čo ostatní, vy tam tiež píšete konateľa ?
    Nepíšeme nič. Nikdy neboli námietky. Pri zastupovaní v daňovom konaní píšeme "občana s plnou mocou".
    Pri osobnom doručení sa priznanie PO doručuje priamo príslušnej správkyni dane a tá nás pozná.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Určite tam nepíšete konateľa, alebo iného člena štatutárneho orgánu - v prípade a.s.. Má tam byť daňový poradca, ktorý za Vás DP podáva, v prípade, že ho máte a máte odložený termín na podanie DP, prípadne, ak Vám účtovníctvo robí iná PO, ktorá je splnomocnená konať vo Vašom mene aj pred DÚ.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Myslíte, že je na to nejaký predpis? Lebo v poučení na vyplnenie DP k tomuto nič nie je. Každý tam asi píše niečo iné alebo celkom nič. Pravdepodobne je to časť DP, ktorú asi nikto na DÚ veľmi neskúma .
    .

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    12.3.05 som odpovedala, že nie .... Treba, konateľa alebo čl. štatut. org.. Odniesla som už niekoľko DP a tento rok to tam chceli. Na jednom DÚ mi povedali, že mali kontrolu z DR SR a vykázali im to ako chyby.
    To len na okraj.
    Všetkým príjemné závierkové práce.
    tešíme sa na 1.Q. DPH, však????

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Trošku neskôr, ale stále aktuálne...ak podávate elektronicky tlačivá podľa Dohody s DU (nie ZEPom), tak píšete do tejto kolonky seba alebo konateľa ? (s.r.o.) Jedni píšu konateľa, druhí seba. Je fakt, že čo mám kolegyne a podávajú ZEPom, tak píšu seba. Plnú moc na zastupovanie nemám, len na elektronické doručovanie písomností podľa Dohody s DU. Kto tam má byť v takom prípade správne ?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka ja píšem vždy toho, kto je oprávnený podať - kto to DP vlastne podpisuje, ale aj pri podávaní elektronicky vypisujem konateľa, aj keď mám ja splnomocnenie na podávanie elektronicky.... zodpovedná osoba je aj tak konateľ - môj názor
    bea ja to tiež tak robím a tiež si myslím, že to tak má byť
    Betina2 čo ak má konateľka 2 priezviská a kolonka v DP je prikrátka na meno a plus dve priezviská, tak ako to má v obchodnom registri.... uvedte meno a priezvisko takejto osoby zodpovednej za podanie DP . Zmesí sa mi tam buď iba meno a jedno z priezvísk alebo iba obidve priezviská.
    avalik Otazky sa nezadavaju do komentarov, dole na stranke mas etiketu porady aj navod.
    Betina2 súvisí to spolu, ďakujem pekne za takýto systém. Zmažem teda otáznik, už to nebude otázka.
      zbaliť

    DP-osoba oprávnená podať DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.