Zavrieť

Porady

Registracna pokladna versus prijmove blocky

Ahojte, prosim pomozte mi vyriesit tento problem. Firma prave zakupila registracnu pokladnu. Doteraz som vypisovala prijmove doklady pekne rucne strucne a teraz sa mam naucit s nou robit. Doteraz som s nou nemala ziadnu skusenost, preto by som sa rada opytala:

Ak mam registracnu pokladnu, musia ist vsetky prijate uhrady od zakaznikov priamo cez tuto pokladnu (myslim tym, ci musim na vsetko vyhodit priamo z tejto pokladne blocek) alebo ak mi niekto zaplati fakturu v hotovosti mozem vyhotovit aj rucne vypisany prijmovy doklad?

Poradte mi niekto kto s tym mate nejake skusenosti, lebo ja som z toho magor, a chcela by som sa to uz konecne naucit.

Dakujem
Usporiadat
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

nikto mi nepovie?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ak Ti platia faktúru, tak cez PPD, ak predávaš tovar cez Registračnú pokladňu. V nej si navolíš všetok tovar, ktorý predávaš. Záleží to aj podľa toho čo robíš.
0 0
Ikan Ikan

Ikan je offline (nepripojený) Ikan

Všetko čo predáš by malo ísť cez reg.pokladňu. Ak chceš vystaviť príjmový pokld.doklad, tak len na faktúru aj to s úhradou aspoň o 1 deň neskôr od vystavenia faktúry.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lenkak
Ak Ti platia faktúru, tak cez PPD, ak predávaš tovar cez Registračnú pokladňu. V nej si navolíš všetok tovar, ktorý predávaš. Záleží to aj podľa toho čo robíš.
Podľa toho koľko tovaru máš , na základe súpisu tovaru si musíš zvoliť naprogramovať v pokladni PLU . To zvládneš presne podľa manuálu . Faktúry - PPD .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ikan
Všetko čo predáš by malo ísť cez reg.pokladňu. Ak chceš vystaviť príjmový pokld.doklad, tak len na faktúru aj to s úhradou aspoň o 1 deň neskôr od vystavenia faktúry.
Ikan už nemusíš dávať 1 deň neskôr , pretože sa jedná o úhradu pohľadávky .
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

no sme graficke studio s talciarnou, cize mi naprogramovali pokladnu tak ze tam mam jednotlive polozky ako kopirovanie, tlač z diskety, lamino, väzba....no a potom tam mam este prijem za fakturu.

cize podla toho co mi pisete, ak mi platia za fakturu tak vystavim PPD. a potom co?Tu sumu vlozim len tak do pokladne bez toho aby som to nejako do tej pokladni ,,natukala,,?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Keď vystavíš PPD, neblokuješ na pokladni. Namôžeš to mať v účtovníctve 2x. Buď cez kasu, aleboo cez PPD.
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

tak to uz le potom hodim do pocitaca hej?a co potom s cislovanim blockov?
0 0
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Pokiaľ máš v kase položku-príjem faktúry,nemusíš vystavovať PPD. Do kasy nahodíš sumu, PLU-príjem fa a máš to. A večer Ti kasa sama zráta tržbu-denná uzávierka. Pásku nalepíš do knihy tržieb a ešte ručne opíšeš GT1, GT2,GT3. To je všetko. A na konci mesiaca spravíš mesačnú uzávierku.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Keď nakupujem tovar do predajne, niektorí dodavatelia vystavia PPD k faktúre, niektorí k faktúre blok z reg.pokladne, niektorí len blok z reg. pokladne bez faktúry. Všetko sú uznateľné doklady o dodaní tovaru. Keď si na reg.pokladňu zvykneš, pôjde Ti všetko rýchlejšie....je to sila zvyku. Veď na bloku máš všetko ako na faktúre.:-))
0 0
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Všetky uzávierky z kasy sú očíslované automaticky.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Anairda
Pokiaľ máš v kase položku-príjem faktúry,nemusíš vystavovať PPD. Do kasy nahodíš sumu, PLU-príjem fa a máš to. A večer Ti kasa sama zráta tržbu-denná uzávierka. Pásku nalepíš do knihy tržieb a ešte ručne opíšeš GT1, GT2,GT3. To je všetko. A na konci mesiaca spravíš mesačnú uzávierku.
Potom asi máš pokladnicu prepojenú s účtovníctvom, lebo Ti musí odpísať aj uhradenú pohľadávku . Ak nie , tak potom ako sa písalo vyššie , úhrada pohľadávky = 2x úhrada . Pokial registračná spolupracuje s účtovníctvom tak by ju malo zaznačiť ako uhradenú .
0 0
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

takze... len na overenie ... ak predavas tovar a nechces vyuzivat registracku, mozes vystavovat faktury s PPD. Najdem to aj v nejakej literature?

A s tou platbou o 1den neskor - to kedysi byvalo, ale uz nie .... tiez mi viete poradit, kde sa to pise? Dakujem
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Pokiaľ by zákazník platil v ten istý deň tak načo by som vystavovala faktúru, keď mám ERP. Pokiaľ platí v iný deň urobím mu faktúru a vzniká mi voči nemu pohľadávka vtedy vystavujem PPD a logicky je tam iný dátum. Podľa mňa keď vystaví faktúru a dá tržbu aj cez ERP, tak má ten príjem zaevidovaný 2x /aspoň čo sa týka DPH, pretože myslím že účtovné programy zapisujú pri vystavovaní faktúr hneď DPH do knihy daňových dokladov, no a v ERP to mám tiež. / Takže keď to zhrniem: platba v hotovosti - len ERP, platba cez faktúru - PPD.
0 0
jana jana

jana je offline (nepripojený) jana

Ja som volala na daňový úrad, či môžu byť k faktúre, ktorá je uhradená v hotovosti v ten istý deň aj vystavená príjmový pokladničný blok, bolo mi povedané, že v zákone o registračnej pokladne sa nezmenilo. Tovar, ktorý sa platí v hotovosti musí byť bloček z registračky.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

jana
Ja som volala na daňový úrad, či môžu byť k faktúre, ktorá je uhradená v hotovosti v ten istý deň aj vystavená príjmový pokladničný blok, bolo mi povedané, že v zákone o registračnej pokladne sa nezmenilo. Tovar, ktorý sa platí v hotovosti musí byť bloček z registračky.
K tejto téme bola už na Porade obsiahla diskusia: http://www.porada.sk/showthread.php?...Ary+hotovos%BB
rozhodujúci je príspevok č. 14 - zhrnutie, ktoré pridala evina. Zopakujem jej záver:
Na základe vystavenej faktúry ste mohli prijať platbu v hotovosti na základe príjmového dokladu v ten istý deň už od 1.1.1997.
Prečo?
Vyhláška 55/1994 v novele účinnej od 1.1.1997 zaznamenala úpravy práve v § 2 ods. c/, kde sa prvýkrát hovorí "za úhradu v hotovosti sa nepovažuje úhrada pohľadávky a úhrada dobierky.
Naposledy upravil andrej_rv : 11.10.05 at 20:03
0 0
jana jana

jana je offline (nepripojený) jana

Díky, Andrej
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Študujem, Zákon č.289/2008 Z.z. o používaní registračnej pokladnice, platný od 1.9.2008 a od 1.3.2009 ale nemôžem nájsť že za úhradu v hotovosti sa nepovažuje úhrada pohľadávky.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Peterka Pozri príspevok
Študujem, Zákon č.289/2008 Z.z. o používaní registračnej pokladnice, platný od 1.9.2008 a od 1.3.2009 ale nemôžem nájsť že za úhradu v hotovosti sa nepovažuje úhrada pohľadávky.
Pozrite túto tému

http://www.porada.sk/t87509-p3-potre...tml#post806653
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Ďakujem, zle som hľadal.
0 0
Načítať ďalšie