Zavrieť

Porady

oprava uctovnictva za rok 2003

Ako mam postupovat v pripade ak uctovna zavierka za rok 2003 nebola schvalena a su spochybnene uctovne pripady. Jedna sa tam o tunelovanie firmy jednym zo spolocnikov cez fiktivne pracovne cesty, najomne zmluvy na ktorych uzavretie mal mat suhlas valnej hromady, blocky za veci co zjavne nesuvisia s predmetom podnikania atd. Ide to asi na sud a chcu po mne aby som im vycislil sposobenu skodu a dal to uctovnictvo do poriadku.

Mam to preuctovat ako pohladavku voci spolocnikovi alebo co s tim vlastne?

ak ma niekto skusenosti alebo napad dajte mi vediet.
vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    učty je offline (nepripojený) učty

    učty
    Nezávidím Ti, čokoľvek pri dokladovej inventúre nájdeš, pred zaúčtovaním daj prejednať a schváliť, ale to asi vieš.
    Nie je mi dost jasne ci je dostatocny podklad pre nove korektne zauctovanie podpisany papier z valnej hromady na ktorom je zoznam transakcii a uctovnych pripadov ktore spochybnili. je tam napisane toto treba vyhodit ale oni si to predstavuju ako ze to vyhodim z okna? ;-)
    Je tam jedna pikoska ked nakupil stavebny material v baumaxe na firemnu kartu a doklad zalozili do uctovnictva a zauctovali do spotreby :-))) je to sama perla.
    Nikdy som takyto chliev nevymetal a chcel by som to nejako jednoducho a elegantne doriesit.

    učty je offline (nepripojený) učty

    učty
    Jedna vec je škodu zistiť, druhá vec, koľko majú právo mu zosobniť, rieši to Zákonník práce. Ste sro siahnu mu na podiel ? Vidím to černě . . . dohoda, alebo súd ?
    toto zakonik prace asi nedoriesi, toto je o inom. To je skorej o sprenevere alebo o niecom takom a tym by sa uz malo zaoberat trestne pravo. Napr fiktivna pracovna zmluva s niekolko ludmi a k tomu fiktivne nepodlozene nicim pracovne cesty su zauctovane spravne ale je to tunel a oni to potrebuju uctovne dostat odtial von a zistit kolko toho vydoloval . Mam to nechat tak zauctovane ako to je a spravit k tomu nejaky interny doklad, ktorym to preuctujem v plnej vyske sumu ako pohladavku voci nemu, ktoru si potom mozu voci nemu uplatnit alebo ju predat niekomu inemu. Nic lepsie som zatial nevymyslel .:-/

    A najlepsie je ze ho vyhodili a zmenil sa konatel. A ten novy nevie ci ma alebo nema podpisat tu opravenu zavierku.

    oprava uctovnictva za rok 2003

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.